Oferta zegarków do biegania jest dziś bardzo szeroka
fot. Pixabay.com

Na ulicach coraz częściej dostrzec można biegaczy z modnym zegarkiem na ręce. Nic dziwnego, taki zegarek do biegania to duża wygoda. Policzy przebiegnięte kilometry, sprawdzi tętno, zarejestruje czas biegu. Przydatny gadżet dla każdego, kto bieganie traktuje serio.

Przeczytaj też: http://www.and1.pl/jaki-zegarek-do-biegania-wybrac/

Jaki zegarek dla początkującego biegacza?

Jeśli dopiero zaczynamy przygodę z bieganiem, ale wiemy już, że ten sport to to, czego dla siebie szukaliśmy, warto zainwestować w podstawowy model takiego zegarka do biegania. Jego koszt oscyluje w granicach około 500-700 zł. Nie mają one wprawdzie bardzo rozbudowanych funkcji, ale większość z nich zmierzy czas biegu, tempo, tętno czy też policzy kroki podczas spaceru. Niektóre zegarki z tej podstawowej półki mają też funkcję codziennego przypominania i zachęcania do podjęcia aktywności fizycznej. Mogą więc skutecznie motywować do zmiany trybu życia.

Średnio zaawansowane modele dla biegających regularnie

Jeśli bieganie weszło nam już w krew i stało się naszą codziennością, model lepszy niż podstawowy zegarka do biegania będzie dla nas dobrym rozwiązaniem. Takie modele kosztują od kilkuset do około 1400 złotych. Poza tym, że zmierzą nam czas, liczbę kroków, tętno to przy pomocy GPS skontrolują dystans, pokażą i zapiszą trasę, jaką przebiegliśmy. Ponadto monitorują też inne aktywności fizyczne, takie jak pływanie czy jeżdżenie rowerem. Są również wyposażone w funkcje przydatne w codziennym funkcjonowaniu. Takie zegarki mogą przykładowo dokonać płatności zbliżeniowych.

Modele zaawansowane dla profesjonalistów

Nie dość, że są wysoko wyspecjalizowane w kwestiach treningowych, to jeszcze doskonale służą w życiu codziennym. Zegarki z tej półki kosztują jednak już około kilku tysięcy złotych. Poza podstawowymi funkcjami mogą ocenić nawet poziom absorpcji tlenu podczas aktywności fizycznej, ocenić nachylenie terenu, dostosować tempo do nawierzchni, a po podaniu dystansu, jaki chcemy przebiec, zaproponować nam nawet trasę biegu. Ponadto taki zegarek z odpowiednim wyprzedzeniem czasowym poinformuje nas, kiedy będziemy zbliżać się do większej górki, różnicy wysokości, jaka nas czeka i dystansie, który będziemy mieć do pokonania.

Zobacz też: http://www.dlazdrowia24.pl/jak-skutecznie-zapobiegac-kontuzjom/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ