Trening w domu - niezbędne akcesoria, które przydadzą ci się podczas ćwiczeń

Domowa siłownia wcale nie musi być droga w utrzymaniu i nie wymaga od nas wygospodarowania oddzielnego pomieszczenia. Zazwyczaj niezbędne akcesoria można bez problemu schować w szafie, a po rozłożeniu wykonać naprawdę satysfakcjonujący i wydajny trening, który nie tylko pozytywnie wpłynie na sylwetkę, ale także na samopoczucie.

Jakie akcesoria warto kupić? Jak ułożyć plan treningowy, by był on satysfakcjonujący i nie zajmował dużej ilości czasu? Zachęcamy do zapoznania się z kilkoma propozycjami ćwiczeń, dzięki którym poprawisz swoją kondycję.

Taśmy, piłki, hantle, skakanki i maty – stretching i ćwiczenia wielostawowe

Na początku koniecznie musisz zadbać o to, by odizolować swój organizm od zimnej i twardej podłogi, która nie tylko wpłynęłaby na komfort wykonywanych ćwiczeń, ale także wyniki siłowe. Gruba mata do ćwiczeń spełni swoje zadanie w sposób satysfakcjonujący dla każdego, niezależnie od tego, czy interesują cię ćwiczenia z wykorzystaniem gumy, joga, czy po prostu stretching.

Mata do ćwiczeń powinna być nie tylko gruba i elastyczna, ale przede wszystkim wykonana z materiału antybakteryjnego. Bliski kontakt z twarzą w przypadku innego ćwiczenia mógłby spowodować nie tylko dyskomfort, ale także potencjalne zagrożenie dla naszego organizmu – zwłaszcza jeśli wykorzystywana jest przez wielu użytkowników jednocześnie.

Trening z gumami i rozciąganie

Gumy i taśmy zdobyły w ostatnim sezonie ogromną popularność wśród fanów fitnessu i wielu innych dyscyplin sportowych. Dzięki nim można trenować wszędzie, nie omijając żadnej partii mięśniowej – korzystają z nich nawet ciężarowcy i chociaż jedynie w formie rozgrzewki i mobilizacji, to warto zauważyć, że dla sportowców sylwetkowych, mogą służyć do funkcjonalnego i wydajnego treningu budującego masę mięśniową.

Chcąc zaatakować włókna mięśniowe klatki piersiowej, angażować bicepsy lub barki w innej płaszczyźnie, warto urozmaicać swoje ćwiczenia i np. kłaść się na ziemi. Wówczas z pewnością przydatna okaże się mata do ćwiczeń – https://be-active.pl/pol_m_fitness_akcesoria_maty-198.html. W końcu nie bez powodu jest to element wyposażenia każdej, nawet bardzo niewielkiej siłowni.

Rozciąganie i joga to zupełnie inny trening, dlatego podczas wykonywania tych zajęć wykorzystywane są odmienne akcesoria. Tutaj tak naprawdę wszystko zaczyna się i kończy w jednym miejscu, a chociaż ćwiczenia nie wyglądają pozornie na skomplikowane, to mogą powodować wiele trudu osobom początkującym. Tutaj mata do ćwiczeń nie będzie Ci potrzebna, gdyż z pewnością dostaniesz ją na miejscu, jednak w przypadku jej braku warto być zaopatrzonym w swoją.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ