Ekologiczna odżywka do włosów

Chociaż troska o włosy i odpowiednia suplementacja to doskonałe sposoby na uzyskanie pięknej fryzury, niewiele osób wie, jak powinna wyglądać prawidłowa pielęgnacja. Istotne znaczenie mają tutaj czynniki takie jak porowatość włosów czy obecność skrętu. W tym artykule dowiesz się więcej na ten temat i poznasz korzyści, jakie daje ekologiczna odżywka do włosów.

Naturalna pielęgnacja – o czym nie wolno zapominać?

Najistotniejszą kwestią, jeśli chodzi o pielęgnację, jest wspomniana wyżej porowatość włosów. To właśnie od niej zależy, jakich składników na co dzień potrzebują kosmyki. Wyróżniamy trzy typy porowatości – niską, średnią i wysoką. Pierwsza z nich charakteryzuje się gładkością i łatwym do uzyskania efektem ,,tafli”. Druga z kolei jest najpopularniejszym typem porowatości w Polsce. Tutaj włosy posiadają lekko rozchylone łuski, są bardziej zniszczone, ale wciąż cieszą się dobrą kondycją. Do trzeciej grupy należą najbardziej zniszczone włosy, często poddawane różnym zabiegom stylizacyjnym, takim jak prostowanie czy farbowanie. Rozpoznanie swojej porowatości to pierwszy krok do rozpoczęcia prawidłowej pielęgnacji. Na tej podstawie możesz dobrać odpowiedni olej oraz kosmetyki, które spełnią wymagania Twoich włosów. Nie zapominaj, że pielęgnacja nie kończy się na umyciu skóry głowy szamponem. Koniecznie musisz zabezpieczać kosmyki ekologiczną odżywką do włosów, a także serum bez spłukiwania. Co kilka tygodni zaleca się peeling, ale bardzo ważne jest również olejowanie. Najlepiej, aby wszystkie używane produkty były naturalne.

Ekologiczna odżywka do włosów i jej zalety

W prawidłowej pielęgnacji istotną rolę odgrywa stosowana odżywka. Aby włosy otrzymały wszystko to, czego potrzebują, należy zadbać o równowagę PEH. Proteiny, emolienty i humektanty pełnią ważną rolę w nawilżaniu, odżywianiu i odbudowywaniu kosmyków. Ekologiczna odżywka do włosów zapewnia niezbędne składniki, a przy tym nie zawiera wysuszającego alkoholu i SLS. Składy tego typu produktów dostępne są między innymi na stronie https://www.chatkaekoludka.pl/odzywki-do-wlosow. Ekologiczna odżywka do włosów zawiera wyciągi z ziół oraz naturalnych olejów, czemu zawdzięcza swoje dobroczynne działanie. Jeśli zdecydujesz się na odżywkę w kostce, przyczynisz się do ratowania środowiska. Poza tym sporo zaoszczędzisz, gdyż tego typu produkty zazwyczaj wystarczają na dłużej.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ