1 procent

Jeśli jesteś świadomym obywatelem Państwa Polskiego, z pewnością wiesz na czym polega inicjatywa przekazania 1% podatku. Być może nawet masz wybraną fundację, którą w ten sposób wspierasz. Natomiast jeżeli spotykasz się z tym pierwszy raz lub do tej pory niezbyt się interesowałeś tą kwestią, warto wyjaśnić, że to sposób, by pomóc wybranej organizacji pożytku publicznego, dzięki kwocie z podatku, która w przeciwnym razie trafiłaby do budżetu państwa. Jest bardzo wiele instytucji charytatywnych, które mogłyby za zgromadzoną sumę pieniędzy zdziałać bardzo dużo dobrego. Wśród nich warto wyróżnić te ośrodki, które zajmują się rehabilitacją i leczeniem chorych i często niedołężnych osób. Jeżeli nie zdecydowałeś jeszcze na co przeznaczyć 1% podatku, przeczytaj dlaczego dobrze jest wspierać takie miejsca.

1% podatku – dlaczego rehabilitacja?

Osoby, które zgłaszają się do klinik rehabilitacyjnych często zostały niesprawiedliwie dotknięte przez los. Są to bardzo często samotni ludzie starsi, którzy potrzebują opieki, jak i dzieci z biednych rodzin, których nie stać na drogie leczenie czy operację za granicą. Wśród podopiecznych takich organizacji znajdują się często też ludzie młodzi i dojrzali, którzy ulegli różnym wypadkom. Wszystkim im potrzebna jest pomoc, jednak sprzęt rehabilitacyjny bywa bardzo kosztowny, a i opiekunów takich osób często trzeba opłacić. Chociaż zdarza się, że poszkodowanym i chorym pomagają wolontariusze, wiele osób nie może pozwolić sobie na pracę za darmo, nawet pomimo poczucia misji. Datki i darowizny nie są w stanie pokryć do końca kosztów wypłat pracowników, wózków inwalidzkich, sprzętów służących do rehabilitacji czy lekarstw, zwłaszcza że osób potrzebujących jest wiele. Liczy się każda złotówka, więc rozważ przekazanie 1% podatku na tego typu inicjatywę. To bardzo wiele znaczy dla wszystkich, którzy czekają na wsparcie.

1% podatku – jak przekazać?

Drobny gest, jakim jest oddanie 1% podatku, nie sprawi ci najmniejszych problemów. Na stronie https://rehabilitacjaopole.pl/1-podatku-calosc/ znajdziesz szczegółową instrukcję dla osób, które chcą wspomóc Opolskie Stowarzyszenie Rehabilitacji. Możesz sprawdzić, jak przekazać pieniądze krok po kroku. Zasadniczo potrzebujesz tylko numeru KRS wybranej organizacji, który wpisujesz w odpowiednią rubrykę formularza wraz z wyliczoną kwotą, którą oddajesz. Zrobisz to błyskawicznie, a satysfakcja pozostanie do kolejnego roku podatkowego.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ