Siłownia kontra klub fitness. Jak prawidłowo przygotować się na zajęcia w klubie fitness?

Obecnie kluby fitness zyskują coraz większą popularność. Najczęściej na zajęcia prowadzone w klubach fitness udają się kobiety. Nie ma tutaj żadnych ograniczeń wiekowych, praktycznie każda kobieta po ukończeniu 16 roku życia może brać udział w zajęciach. Oprócz typowych klubów fitness często mamy do czynienia z siłowniami prowadzącymi również zajęcia fitness. To od nas samych zależy, jaki rodzaj klubu wybierzemy, czy będzie to siłownia z specjalistycznymi zajęciami typu fitness, czy po prostu klub fitness. W obu przypadkach treningi wyglądają tak samo, zatem jeżeli bliżej od naszego domu znajduje się siłownia oferująca zajęcia fitness to powinniśmy zdecydować się na tą opcję.

Zajęcia fitness to doskonała forma aktywności fizycznej, z której, jak już wspomniałam najczęściej korzystają kobiety. Treningi fitness przygotowywane są przez trenerów personalnych lub instruktorów posiadających dużą wiedzę oraz doświadczenie. Opierają się na pewnego rodzaju choreografii i zazwyczaj towarzyszy im właściwie dobrana i motywująca muzyka.

Podczas zajęć fitness trener dobiera odpowiedni poziom oraz intensywność treningu do predyspozycji uczestników. Zdarzają się kluby, które oferują zajęcia fitness na różnym poziomie np. o godzinie 16 trening fitness dla początkujących, zaś o godzinie 17 trening fitness dla zaawansowanych. To świetne rozwiązanie, które pozwala uczestnikom zajęć wybrać właściwy poziom dla siebie, a jednocześnie umożliwia trenerowi prowadzenie bezpiecznych i odpowiednich zajęć dla wszystkich osób.

Jak zacząć przygodę z klubem fitness?

Wybierając się do klubu fitness należy pamiętać, aby od razu nie rzucić się na głęboką wodę, tym bardziej jeżeli od długiego czasu nic nie trenowaliśmy. Nasz ciało może być zbyt mało rozciągnięte i nie zawsze może sobie poradzić z intensywnym treningiem. Najlepszym rozwiązaniem jest rozmowa z trenerem, który dobierze nam odpowiednie rodzaje zajęć i stopniowo wprowadzi nas do świata fitness.

Ważną kwestią jest wybór klubu fitness, przede wszystkim powinien on być dobrze wyposażony. Podstawowy sprzęt wykorzystywany na zajęciach musi być sprawny i dostępny dla wszystkich uczestników. Higiena, czyste prysznice, szafki na odzież oraz niezbędne artykuły higieniczne to kolejne zalety dobrego klubu fitness. Oprócz tych pożądanych właściwości, najlepiej wybierać kluby zlokalizowane blisko naszego domu. Dzięki temu nie tracimy czasu na dojazdy, szybko możemy dotrzeć do klubu i zadbać o regularne treningi. Świetnym przykładem pierwszorzędnego klubu może być klub fitness Poznań, którego ofertę można poznać na niku.

Jeżeli zdecydujemy się na konkretny klub fitness musimy pamiętać o odpowiednim stroju do ćwiczeń. Podczas zajęć fitness wykonywane są przeróżne pozycje i ćwiczenia, dlatego strój musi być przede wszystkim wygodny i nie powinien krępować naszych ruchów. Dla kobiet najczęściej poleca się legginsy, koszulki, staniki oraz dobre buty sportowe. Obuwie musi mieć w miarę twardą oraz nieślizgającą się podeszwę. Jeśli chodzi o strój sportowy dobrym wyborem są koszulki i legginsy przepuszczające powietrze.

Klub fitness Poznań

Współcześnie polecanym i zachwalanym klubem fitness jest klub fitness Poznań ,,Niku”. Oferuje możliwość korzystania z dobrze wyposażonej siłowni oraz szeroki wachlarz zajęć fitness. Klub fitness Poznań zatrudnia najlepszych trenerów i instruktorów, którzy sami dbają o swoje ciało, dzięki temu motywują wszystkich uczestników do pracy nad samym sobą. Wszyscy uczestnicy klubu ,,Niku” w Poznaniu mogą korzystać z siłowni oraz przeróżnych zajęć treningowych np. joga, zdrowy kręgosłup, zumba, ABS, trening funkcjonalny, interwał i wiele innych. Klub fitness w Poznaniu to doskonały wybór na rozpoczęcie swojej przygody ze sportem!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ