Trening siłowy z głową

Uprawianie sportu niesie za sobą wiele korzystnych skutków dla zdrowia, co zaczyna doceniać coraz większa ilość osób. Na rynku pojawia się coraz więcej metod treningowych oraz zasad żywienia, które mają zapewnić nam prawidłową kondycję ciała i dobre samopoczucie. Zwolenników zyskuje także modny ostatnio trening siłowy. Co takiego niezwykłego w nim jest?

Czym jest trening siłowy?

Trening siłowy nastawiony jest na poprawę naszej wydolności mięśniowej, siły, zdolności aparatu ruchowego oraz masy mięśniowej. Jednak to nie wszystko, ponieważ benefitem jest wpływ na psychikę poprzez zmiany na lepsze naszego nastawienia do życia czy też radzenia sobie ze stresem. Jednak przed rozpoczęciem swojej przygody z treningiem siłowym, należy zaczerpnąć porady lekarskiej, czy aby w naszym przypadku nie ma żadnych przeciwwskazań zdrowotnych do wykonywania tego typu ćwiczeń. Strój również ma znaczenie, ponieważ ubranie powinno nie krępować ruchów, a rękawiczki na dłonie chronić przed odciskami i wspomagać kontrolę ruchów nadgarstków podczas ćwiczeń. Nie wolno zapominać też odpowiednim nawodnieniu organizmu, aby podczas pocenia się, nie doszło do utraty mikroelementów. Można w tym przypadku wspomóc się napojami izotonicznymi.

Początki na siłowni

Na początku trening siłowy dotyczy ćwiczeń całego ciała w celu przygotowania organizmu do wysiłku. Już dwie wizyty na siłowni tygodniowo mogą przynieść konkretne rezultaty, ale należy pamiętać, że pewnych rzeczy nie można przyśpieszać na siłę i codzienne trenowanie może doprowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych. Dzień przerwy jest obowiązkowy. Po rozgrzewce przystępuje się do wykonywania serii z umiarkowanym obciążeniem, a po każdej serii następuje chwila przerwy na odpoczynek 1-5 min. Kolejnym etapem jest angażowanie do pracy przeciwstawnych grup mięśniowych, a obciążenie powinno stanowić 30-50% maksymalnych możliwości wysiłkowych. Takie ćwiczenia można też wykonywać na czas lub na powtórzenia. Jeśli chodzi o tempo, to powinno ono być umiarkowane lub szybkie. Aby utrzymać progres, należy podczas kolejnego treningu zwiększać stopniowo obciążenie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ