Pomocny w leczeniu chorób skóry, cukrzycy i schorzeń sercowo-naczyniowych. Często stosowany jako suplement diety wspomagający proces odchudzania i wzmacniający odporność. Działa przeciwzapalnie, przeciwwirusowo, a nawet… przeciwnowotworowo? Mowa o produkcie, który pojawiając się na rynku niemal natychmiastowo zyskał popularność i spowodował chaos informacyjny odnośnie swoich zbawiennych właściwości.
Krótka historia młodego jęczmienia
Mówi się, że dla dawnych, wschodnich cywilizacji młody jęczmień był surowcem cenniejszym niż metale szlachetne, dlatego służył w wymianie handlowej jako waluta alternatywna. Według powtarzanych legend także w starożytnej Europie roślina ta cieszyła się powodzeniem jako cudowny środek leczniczy ze względu na swoje właściwości odżywcze – podobno była nawet elementem jadłospisu gladiatorów, którzy toczyli walki na arenach ku uciesze rzymskiej ludności i nie wahaliby się wszcząć buntu, gdyby tylko cesarz postanowił ograniczyć przysługujące im racje zboża. Biorąc pod uwagę, że w dzisiejszych czasach świadomość odnośnie zdrowego odżywiania oraz wykorzystywania darów natury jako preparatów leczniczych wciąż rośnie, a ludzie coraz częściej zwracają uwagę na jakość składników swojej diety, to nie ma nic dziwnego w tym, że młody jęczmień, tak jak niegdyś, cieszy się wielkim uznaniem.
Co zawiera unikalna kompozycja składników odżywczych młodego jęczmienia?
Ciężko znaleźć drugą roślinę, która zawiera w sobie tyle wartościowych składników. W pełni naturalny, młody jęczmień jest źródłem wielu witamin, minerałów, antyoksydantów (witaminy C i E oraz beta-karoten), witaminy B i A, a także wapnia, magnezu, żelaza i cynku. Oprócz tego, zawiera w sobie chlorofil (zielony barwnik), rozpuszczalny błonnik, jak również naturalne hormony i aminokwasy, których organizm człowieka nie jest w stanie wyprodukować. Dzięki takiej kompozycji elementów niezwykle istotnych dla zdrowia, roślina ta znajduje swoje zastosowanie na wielu płaszczyznach, a preparaty z młodego jęczmienia dostępne są niemal we wszystkich możliwych wariantach, a więc w postaci soków, ekstraktów, proszku oraz kapsułek – https://www.apteka-melissa.pl/grupa/mlody-jeczmien.html.