Kelp – naturalny suplement diety z jodem

0
822

Najrozmaitsze preparaty mogą wspierać zdrową i zróżnicowaną dietę. Jednym z naturalnych produktów jest kelp, który ma dużą zawartość jodu, najczęściej w wygodnej formie tabletki. To naturalne źródło pierwiastka jodu, obecnego także w rybach czy owocach morza pomaga w dbaniu o sprawnie funkcjonujący organizm. Czym jest kelp, kiedy się go stosuje, jaki suplement diety warto wybrać?

Czym jest kelp?

Kelp, algi morskie, na przykład morszczyn pęcherzykowaty, to glon z grupy brunatnic – Ascophyllum nodosum. Odpowiednio przetworzony kelp zawiera jod występujący w wodorostach, a także niejeden inny cenny składnik preparatu. Naturalny jod w postaci tabletki często pochodzi właśnie z glonów kelp. Z tego względu znaczenie glonów brunatnych i alg morskich stale rośnie w dietetyce, gdzie organizmy roślinne odgrywają coraz ważniejszą rolę.

kelp

Kelp – nie tylko wsparcie przy niedoczynności tarczycy

Od dziesiątek lat wiadomo, że odpowiednia podaż jodu wspiera funkcjonowanie tarczycy oraz właściwą produkcję hormonów tarczycy. Jednak suplementy diety zawierające ten pierwiastek mają także wpływ na prawidłową przemianę materii, metabolizm energetyczny. Wpływają także na zachowanie funkcji poznawczych, a nawet zdrowia skóry.

Skład preparatu kelp

Co może mieścić suplement diety kelp, jak wpływa na ciało człowieka jego regularne przyjmowanie? W zależności od sposobu produkcji preparatu może on zawierać:

– jod,

– kwas alginowy,

– kwas foliowy,

– witaminy, na przykład A, B, C, D, E oraz K,

– minerały, przykładowo chrom, cynk, fosfor, mangan, miedź, krzem, potas, selen, siarkę, wanad, wapń, żelazo,

– substancje pomocnicze, na przykład fosforan dwuwapniowy, dwutlenek krzemu, mikrokrystaliczna celuloza, węglan wapnia.

Większość ze składników tabletki kelp jest ważnych w codziennym funkcjonowaniu organizmu.

Jaki suplement diety z jodem wybrać?

Szukając produktów w wygodnej formie tabletki wspierających zdrowy tryb życia, warto postawić na suplementy od sprawdzonych producentów. Kelp standaryzowany na 1% zawartość jodu marki OstroVit to ekstrakt z listownicy japońskiej – Laminaria japonica, gatunku brunatnicy: https://ostrovit.com/pl/products/ostrovit-kelp-250-tabletek-25038.html. To wszechstronnie przebadany suplement, gwarantujący wysoką jakość wszystkich składników.

suplement diety z jodem

Jak stosować kelp?

Dostarczanie do organizmu niezbędnej ilości jodu w diecie nie zawsze jest proste. Z kolei kelp jako wodorosty wymagałby specjalnego przygotowania i regularnego spożywania, dlatego dobrze postawić na naturalny suplement diety. Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji, a także pamiętać o konsultacji z lekarzem w przypadku przyjmowania regularnie leków.

W przypadku uczulenia na którykolwiek składnik preparatu nie powinno się rozpoczynać jego stosowania. Szczególnie ważne jest stosowanie suplementu obok zdrowej i zróżnicowanej diety. To produkt niewskazany dla małych dzieci, kobiet w ciąży oraz karmiących piersią, chyba że lekarz zaleci inaczej.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ