Windsurfing to sport niezwykle widowiskowy i ekscytujący. Jest niezwykle popularny w Polsce, gdzie jak się okazuje mamy całkiem niezłe warunki do jego uprawiania. Każdy kto chciałby zacząć przygodę z windsurfingiem musi wiedzieć, że nauka powinna odbywać się pod okiem instruktora. Dlaczego? Z kilku powodów?

Po pierwsze jest to o wiele bezpieczniejsze niż nauka na własną rękę. Po drugie nauka z instruktorem jest dużo efektywniejsza – co jest ważne jeśli komuś zależy na szybkich efektach. Po trzecie ucząc się ze szkołą dostajemy w pakiecie ubezpieczenie, które chroni nas w sytuacji jakiegokolwiek wypadku.

Bezpieczna nauka windsurfingu to zawsze nauka pod okiem instruktora. Pierwsza część szkolenia to tematy teoretyczne – wprowadzenie do windsurfingu, trochę przydatnych informacji, następnie zapoznanie się ze sprzętem, nauka utrzymywania się na desce, a dopiero potem próby pływania. Wykonywanie bardziej skomplikowanych akrobacji i trików to już kolejne etapy szkoleń.

Szkoły windsurfingu oferują bowiem naukę na różnych poziomach zaawansowania, zaczynając od osób początkujących, przez bardziej zaawansowane, po osoby posiadające określone umiejętności, którym zależy na nauce ciekawych trików.

Szkolenia odbywają się w kilkuosobowych grupach, istnieje również możliwość wykupienia lekcji indywidualnych. Naukę windsurfingu można połączyć z wakacyjnym wyjazdem. Szkółki są najliczniej zlokalizowane wzdłuż wybrzeża, przy czym najwięcej jest ich na Półwyspie Helskim. Szkółek nie brakuje również w pobliżu większych akwenów wodnych w całym kraju.

Nie ma ograniczeń jeśli chodzi o wiek kursanta – uczyć mogą się już kilkuletnie dzieciaki. Górnej granicy wieku również nie ma – wystarczy ogólna, niezła sprawność fizyczna i siła pozwalająca zapanować nad deską i żaglem.

Ponieważ szkół windsurfingu jest obecnie dość sporo, a nie każda z nich zasługuje na miano dobrej szkoły warto zrobić dokładnie rozeznanie w temacie zanim wybierzemy konkretną szkołę. Warto sprawdzić doświadczenie, wiedzę instruktorów – potwierdzoną odpowiednimi certyfikatami, to czy szkoła oferuje ubezpieczenie dla kursantów, jakość i stan techniczny sprzętu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułNa czym polega logopedia?
Następny artykułSzklanka wody imbirowej – korzyści zdrowotne

Pasjonatka zdrowego odżywiania, tak można opisać mnie w krótkim zdaniu. Swoją pasją do zdrowej żywności zaraziłam się od siostry 7 lat temu i od tamtej pory kultywuje ją wśród swoich znajomych i czytelników na blogu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ