Duża część dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym zostaje poddawana badaniom logopedycznym, które najczęściej są organizowane przez szkolnych specjalistów. Bardzo często okazuje się, że mają one mniej lub bardziej złożone wady wymowy, nad którymi powinny pracować wspólnie z logopedą. Ponieważ wielu rodziców będzie musiało skorzystać z jego pomocy, warto wiedzieć, czym dokładnie zajmuje się logopedia i jakimi metodami się posługuje.

Czym jest logopedia?

Według słownikowej definicji logopedia to nauka prowadząca badania nad kształtowaniem właściwej mowy w okresie jej rozwoju oraz doskonaleniu jej w późniejszym okresie, jak i również zajmująca się badaniem metod usuwania różnego rodzaju wad i zaburzeń wymowy. Mówiąc więc ogólnie, dziedzina ta zajmuje się udzielaniem pomocy osobom, które mają problemy z mową, dopasowując do nich konkretne techniki leczenia.

Według specjalistów celami logopedii są m.in. kształtowanie prawidłowej mowy w przedszkolu i w szkole, czyli dbanie o jej prawidłowy i jak najlepszy rozwój pod względem fonetycznym, gramatycznym i leksykalnym, usuwanie wad mowy, usuwanie zaburzeń głosu, jak i również usuwanie trudności w czytaniu i pisaniu.

Logopedia u dzieci

Problemy z mową u dzieci zazwyczaj dotyczą trudności w wymawianiu konkretnych głosek (najczęściej głoski ‚r’) oraz opóźnienia procesu ukształtowania się prawidłowego sposobu mówienia. Są to dosyć łatwe do skorygowania zaburzenia, z jakimi specjaliści spotykają się każdego dnia.

logopeda jelcz-Laskowice
logopeda Jelcz-Laskowice

Jeśli potrzebny jest więc komuś logopeda Jelcz- Laskowice oferują usługi wybitnych specjalistów, którzy mają szeroką wiedzę ze swojej dziedziny i wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułW jakim wieku warto skorzystać z usług ortodonty?
Następny artykułBezpieczna nauka windsurfingu

Pasjonatka zdrowego odżywiania, tak można opisać mnie w krótkim zdaniu. Swoją pasją do zdrowej żywności zaraziłam się od siostry 7 lat temu i od tamtej pory kultywuje ją wśród swoich znajomych i czytelników na blogu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ