Wybierasz się na pedicure w Katowicach? Zobacz, co powinnaś wiedzieć o tym zabiegu

Pedicure, obok manicure, jest najczęściej wykonywanym zabiegiem kosmetycznym w salonach nie tylko w Polsce, ale również na świecie. Polega on na usunięciu zgrubiałego naskórka ze stóp, zlikwidowaniu odcisków, nawilżeniu skóry, skróceniu i nadaniu kształtu paznokciom oraz ich ewentualnemu pomalowaniu. Równie popularne są wszelkie zabiegi modelujące sylwetkę.

Najważniejsze informacje o pedicure

Osoby wybierające się na pedicure po raz pierwszy w życiu mogą zastanawiać się, na czym ten zabieg dokładnie polega i jak przebiega oraz jakich efektów mogą się spodziewać. Na początku stopy klienta są wkładane do specjalnych mis z wodą z solą kosmetyczną. Dzięki temu naskórek zostaje zmiękczony, a klient może się zrelaksować w ciepłej wodzie. Następnie kosmetyczka przechodzi do wykonania zabiegu, rozpoczynając od usunięcia ewentualnych odcisków i zgrubień skóry, które pojawiają się przede wszystkim w okolicy pięt. Następnie rozpoczyna się praca nad paznokciami, polegająca na skróceniu ich długości, nadaniu odpowiedniego kształtu i ewentualnego pokryciu ich lakierem zwykłym czy hybrydowym. Dodatkowo można wykonać zdobienia, w postaci ręcznie wykonanych wzorów, z dodatkiem np. cyrkonii czy brokatu.

Likwidacja zgrubiałego naskórka może odbywać się poprzez usuniecie go frezarką lub omegą. Czasami kosmetyczki decydują się na skorzystanie z obydwu tych metod, jeśli stan skóry u klienta tego wymaga. Frezarką można też wyrównać powierzchnię płytki paznokcia. Dzięki czemu lakier nie tylko będzie lepiej wyglądał, ale również się zdecydowanie dłużej trzymał.

Dobrze jest wiedzieć, że w okresie zimowym, udając się na pedicure, lepiej jest zdecydować się na lakier hybrydowy, który jest utwardzany w lampie, przez co nie ma obaw, że po skończeniu zabiegu i założeniu skarpetek nie uszkodzi się lakieru.

Udając się na pedicure w Katowicach , warto umówić się do polecanego salonu, aby efekt zabiegu w pełni sprostał naszym oczekiwaniom. W tym celu dobrze jest wejść na stronę serwisu zrzeszającego różne gabinety kosmetyczne, gdzie dodatkowo poza ofertą każdego z nich można zapoznać się z opiniami klientów salonu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ