Jednym z kilku powodów dla których bardzo często Rzucamy dietę i przestajemy trenować jest fakt że w bardzo wielu przypadkach są one monotonne i szybko nam się nudzą. dlatego aby uzyskać trwałe efekty powinniśmy postawić na różnorodność. Dotyczy się to zarówno posiłków jaki zróżnicowanego wysiłku fizycznego, ponieważ nowe akcenty w codziennej rutynie motywują nas do dalszej pracy. to bardzo pomaga w trzymaniu się wyznaczonych wcześniej celów a przede wszystkim jest również świetną zabawą i sposobem na spędzenie czasu.
Nie ma ograniczeń wiekowych dla jeżdżących na rolkach. Jest to forma aktywności którą mogą uprawiać ludzie w każdym wieku.
I tak, zamiast na siłownię, idź na rolki! Wykorzystaj ostatnie ciepłe dni i aktywnie spędzaj czas na zewnątrz!
Jakie zalety ma jazda na rolkach? Z pewnością jest ich mnóstwo, ponieważ jest to Sport, który łączy przyjemność ze spalaniem kalorii. Miło spędzać czas łącząc przyjemność z pożytecznym treningiem. Na rolkach możesz aktywnie spędzić czas ze znajomymi rodziną bądź oderwać się na chwilę i zrelaksować w samotności. Co więcej rolki będą odpowiednim rozwiązaniem dla osób o różnych kondycjach fizycznych, więc będą naprawdę świetne dla osób początkujących, które dopiero zaczynają przygodę z treningami. Taka forma aktywności fizycznej będąc równocześnie dobrą zabawą z pewnością uprzyjemni czas spędzony na dbaniu o zdrową i szczupłą sylwetkę.
Ile kalorii spala jazda na rolkach?
W ciągu jednej godziny jazdy na rolkach możemy spalić nawet do 700 kalorii. Jeżdżąc Postaraj się utrzymywać swoje tętno na poziomie 60 do 70% tętna maksymalnego. Prościej mówiąc twoja prędkość powinna wynosić około 18 kilometrów na godzinę. Biorąc pod uwagę fakt, że jest to wysiłek typu cardio z pewnością poprawi się również twoja kondycja i przyspiesza twój metabolizm. Trening cardio to również lepsze funkcjonowanie układu krążenia, czyli trening wzmocni praca naszego serca.
Gdzie jeździć na rolkach?
Do jazdy na rolkach świetnie nadają się parki oraz ścieżki rowerowe A dzięki ruchowi na świeżym powietrzu dotlenić cały organizm. Jeżdżąc po ścieżkach rowerowych jednak należy uważać na innych użytkowników ścieżki. Nawet, jeśli czujemy się na rolkach pewnie warto pamiętać o kasku, który ochronie nazw razie niespodziewanego wypadku
Jakie partie mięśniowe trenuje jazda na rolkach?
Jazda na rolkach angażuje bardzo wiele partii mięśniowych podobnie jak bieganie. Przede wszystkim jednak rozwija mięśnie nóg i pośladków. Ale także stymuluje do pracy mięśni brzucha i grzbietu. Rolki będą idealnym rozwiązaniem dla osób, które chcą ujędrnić pośladki wysmuklić łydki i uda. Ten sport poprawia również kondycję kręgosłupa, ponieważ bardzo ważne jest w trakcie jazdy odpowiednia postawa.
Czy istnieją przeciwwskazania do jazdy na rolkach?
Oczywiście jest to trudny Sport, zwłaszcza dla osób niedoświadczonych. Szybko jednak przekonasz się, że jest to sport, który zaangażuje wszystkie partie mięśniowe do współpracy w ten sposób abyś mogła utrzymać równowagę. Z czym się to wiąże? Poprawi się również twoja koordynacja ruchowa poza kondycją A ta przyda się absolutnie w każdej innej dziedzinie życia.
Na rolkach mogą jeździć również osoby, które mają problemy ze stawami rolki w zdecydowanie mniejszym stopniu obciążają je niż bieganie. Ruchy podczas jazdy na rolkach są płynne w miarę regularne, dzięki czemu nie istnieje tak duże ryzyko przeciążenia na przykład kolan.
Jazda na rolkach to nie tylko sposób na pozbycie się zbędnych kilogramów. Jest to przede wszystkim bardzo dobra forma aktywnego spędzania czasu na zewnątrz. Wybierz się, więc z kimś bliskim na popołudniową przejażdżkę i na nowo poczuj dziecięca radość. Dbanie o kondycję to tylko Efekt uboczny dobrego samopoczucia wynikającego z jazdy na rolkach. Na początku bardzo przydadzą ci się zapewne ochraniacze i kask, aby zapobiec ewentualnym kontuzję związanym z upadkiem. Jeżeli poczujesz się pewnie będziesz mógł z nich zrezygnować