Sen jest konieczny dla utrzymania zdrowia fizycznego i psychicznego. Wszelkiego typu zaburzenia snu, które utrzymują się przez dugi czas, są tak naprawdę bardzo niebezpieczne i wymagają odpowiedniej terapii.

Leczenie bezsenności domowymi sposobami czasami bywa skuteczne, ale często trzeba skorzystać z pomocy lekarza. Kluczem do sukcesu okazuje się dokładne rozpoznanie przyczyn zaburzeń snu, a te bywają różne. Główna wina spada zazwyczaj na stres. W obecnych czasach raczej trudno żyć całkowicie bezstresowo, jednak warto nauczyć się radzić sobie ze stresem. Mogą pomóc techniki relaksacyjne, które niwelują napięcia w organizmie. Trudności z zaśnięciem pojawiają się też po obfitej kolacji zakrapianej alkoholem. Niektóre osoby potrzebują dużego wyciszenia przed położeniem się do łóżka, więc powinny unikać oglądania telewizji bądź wpatrywania się w komputer przed snem. Bezsenność może również być jednym z symptomów jakiejś choroby, np. depresji. O przyczynach bezsenności można poczytać na stronie www.pharmacon.waw.pl.

W zwalczeniu zaburzeń snu pomagają środki uspokajające. Czasami nawet wystarczą herbaty ziołowe, ale kiedy one nie działają, to trzeba zastosować leczenie farmakologiczne. W takiej sytuacji należy udać się do poradni zaburzeń snu, tym bardziej że często istnieje konieczność zastosowania terapii behawioralno-poznawczej. Zmiany pewnych nawyków i wprowadzenie swoistego rytuału przed pójściem spać przynoszą często dobre efekty. Jednak najbardziej należy zadbać o zdrowy styl życia i unikanie sytuacji stresowych.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ