Znów to samo! Złapałaś „wilka”. Wystarczyło kilka chwil na dworze i znów wdała się niekomfortowa infekcja. Gdzie szukać pomocy? Zobacz nasze rady!

Jeśli cierpisz na częste infekcje układu moczowego, warto, abyś udała się na wizytę do specjalisty. Na dolegliwości tego typu (np. zapalenie pęcherza) pomoże urolog. Warszawa, jak i inne miasta w Polsce pełne są placówek, gdzie możesz uzyskać fachowej porady.

Jakie są objawy infekcji dróg moczowych?

Jak poznać, że to infekcja dróg moczowych? Pacjentom doskwiera piekący ból w okolicach pęcherza i nad łonem oraz uczucie niemożności całkowitego oddania moczu. Do parcia na pęcherz dochodzi podwyższona temperatura (około 38 stopni) i niekiedy uczucie rozbicia.

Przyczyny zapalenia

Za infekcją dróg moczowych stoją przeważnie bakterie. To mogą być pałeczki jelitowe lub gronkowiec, pochodzące np. z okolic cewki moczowej, e-coli albo np. przenoszona drogą płciową chlamydia. Takiego typu zapalenie nosi wtedy nazwę bakteryjnego. Oprócz tego, do zakażeń może dojść wskutek infekcji grzybicznej (np. po długotrwałym zażywaniu antybiotyków) albo poprzez wirusy.

Do zakażenie dochodzi, kiedy organizm jest osłabiony lub wychłodzony. Dolegliwość pojawia się u osób zażywających na stałe leki przeciwbólowe albo immunosupresyjne. Na infekcje tego typu zapadają częściej osoby cierpiące na cukrzycę, choroby nerek i kamicę nerkową. Jesteś w ciąży? Masz większą szansę, że zachorujesz zapalenie dróg moczowych.

Gdzie udać się po pomoc?

Na początek możesz próbować pomóc sobie domowymi sposobami. Twoim sprzymierzeńcem będzie ciepło. Koniecznie, spędzaj czas pod kołdrą lub z termoforem, wygrzewając miejsca bólowe. Mogą Ci także pomóc:

  • apteczne preparaty ziołowe czy z żurawiną, o działaniu odkażającym
  • nasiadówki z ziół (dziurawiec, nagietek, rumianek)
  • leki przeciwbólowe
  • picie dużej ilości wody oraz naparów (np. z imbirem)

Jeśli jednak Twój stan się pogarsza, masz gorączkę lub ból staje się nie do zniesienia, nie czekaj z wizytą u urologa. Możliwe, że konieczne będzie podjęcie leczenia farmakologicznego.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ