Z przerzedzeniem włosów część kobiet styka się sezonowo. To głównie jesienią i zimą mają one do czynienia z nadmiernym wypadaniem włosów, które jednocześnie tracą swój połysk. Równie często do pogorszenia kondycji włosów dochodzi w czasie ciąży oraz w czasie menopauzy. Większość kobiet rozważa wtedy obcięcie włosów jako jedyny pewny sposób na wzmacnianie włosów. Tymczasem wystarczy zmiana diety oraz suplementacja, oparta na biotynie, aby już po miesiącu pojawiły się nowe włosy, a cebulki zostały pobudzone do ich produkcji i wzmocnienia.

Odbudowa włosów


Za osłabienie kondycji włosów odpowiada mniejsza produkcja keratyny. Bardzo często osłabieniu włosów towarzyszy także nadmierna łamliwość oraz rozdwajanie się paznokci. Jako remedium na takie dolegliwości wielu kosmetolog i fryzjerów zaleca suplementację, opartą na wyciągu ze skrzypu polnego. Dużo lepsze efekty daje sięganie po preparaty zawierające witaminę H, zwaną biotyną. Można ją znaleźć w różnych preparatach, które należy przyjmować regularnie, przy czym kuracja na wzmacnianie włosów powinna trwać co najmniej kilka miesięcy, aby nie tylko odbudować włosy, ale również pobudzić cebulki włosowe do zwiększonej produkcji keratyny. To właśnie keratyna jest odpowiedzialna za wzmocnienie włosów i paznokci. W skrajnych przypadkach niedobór keratyny może prowadzić do zmian skórnych w okolicy ust, nosa czy oczu.

Preparaty na wzmacnianie włosów


Odbudowa włosów musi przebiegać wieloetapowo, dlatego najlepszy preparat przyjmowany w celu poprawienia kondycji włosów i paznokci powinien być dostosowany do etapu kuracji. Taki jest Biotebal w Cefarm24.pl, gdzie dostępny jest zarówno jako preparat w tabletkach, jak i preparaty do mycia i pielęgnacji włosów, które uzupełniają suplementację. Przy regularnym przyjmowaniu tabletek z biotyną użytkowniczki zauważą pozytywne efekty po 2-3 miesiącach od rozpoczęcia kuracji. Jednak efekty końcowe, czyli realna odbudowa czy wzmocnienie włosów zależą od różnych czynników, podobnie jak nie tylko niedobór keratyny odpowiada za pogorszenie ich kondycji.

Kiedy nie należy sięgać po preparaty z biotyną


Biotebal w Cefarm24.pl dostępny w postaci tabletek, nie powoduje skutków ubocznych, jednak w określonych sytuacjach jego przyjmowanie należy skonsultować z lekarzem. Pacjenci po przebytych nowotworach czy leczący się z powodu chorób tarczycy przed rozpoczęciem kuracji Biotebalem czy innym preparatem, zawierającym biotynę, powinni skonsultować się z lekarzem. Natomiast kobiety w ciąży oraz karmiące powinny zrezygnować z kuracji Biotebalem ze względu na zawartość biotyny w samym preparacie, która jednocześnie przewyższa dzienną dopuszczalną dawkę witaminy H, jaka jest bezpieczna dla zdrowia matki i dziecka. Podobne ograniczenie dotyczy kuracji, przeprowadzanych u dzieci. W tym przypadku nie ma danych na temat szkodliwości preparatu, niemniej jednak o wzmocnieniu włosów z wykorzystaniem biotyny w tabletkach powinien zadecydować lekarz pediatra. Jednocześnie producent preparatu nie określa maksymalnego okresu, przez jaki można przyjmować preparat.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ