5 najlepszych ćwiczeń dla leniwych

Nie każdy ma czas na  długie wyczerpujące treningi.  nie każdy również mam na nie ochotę.  nie wszyscy przepadają za intensywnymi wysiłku fizycznym nie znaczy jednak to że z tego powodu musimy z nich zrezygnować i zupełnie  odmówić sobie aktywności fizycznej.

na szczęście dla leniuszku istnieją ćwiczenia izometryczne które można wykonać w domu.  Nie musimy ich wykonywać na siłowni.  do tego ćwiczenia izometryczne nie wymagają dużego nakładu siły więc idealnie nadają się dla osób leniwych lub początkujących.

5 najlepszych ćwiczeń dla leniwych

Czym są ćwiczenia izometryczne?

 

ćwiczenia izometryczne to ćwiczenia siłowe które polegają na naprzemiennym napinaniu i rozluźnianie określonych partii mięśniowych.  skutkiem takich ćwiczeń jest wzmocnienie mięśni poprawienie ich sprężystości i elastyczności.  w przypadku wykonania ćwiczeń izometrycznych najważniejszym warunkiem decydującym i skuteczności będzie regularność ich wykonywania.  dopiero wtedy efekty będą naprawdę zadowalające.  aktywność izometryczna ma również wpływ na poprawę naszego nastroju oraz zlikwidowanie uczucie zmęczenia.

Poniżej przedstawiamy pięć ćwiczeń izometrycznych

  1. Połóż się na brzuchu na przykład na macie do jogi, następnie umieść dłonie pod czołem. Ciało trzymaj w linii prostej z nogami lekko rozchylonymi na szerokość bioder. Napnij pośladki i unieś nogi w górę od podłoża. Utrzymaj tę pozycję przez 15 sekund.
  2. Połóż się na plecach z rękami wzdłuż tułowia. Zegnij nogi w kolanach i podnoś biodra naprzemiennie w górę i dół, pamiętając, by przy opuszczaniu nie dotykały podłogi. Podczas unoszenia bioder napinaj mocno pośladki. Ćwiczenie należy powtórzyć 10 razy.
  3. Usiądź na krześle z wyprostowanymi plecami nie dotykającymi oparcia. Nogi rozstaw na szerokość bioder. Następnie ułóż dłonie jak do modlitwy na wysokości klatki piersiowej z uniesionymi równolegle do podłogi łokciami. Zacznij wywierać nacisk dłońmi na siebie, tak jakby chciało się między nimi zgnieść jakiś przedmiot. Dociskaj dłonie przez 3-5 sekund. Po tym czasie opuść ręce i połóż dłonie na udach. Po 3-5 sekundach powtórz uciskanie. Całość powtórz cztery razy.
  4. Połóż się na brzuchu, ciało ułóż w linii prostej. Wyprostowane przed siebie ręce wyciągnij ku górze z uniesionymi do góry kciukami, nogi rozchyl na szerokość bioder. Unieś tułów do góry, napinając przy tym odcinek lędźwiowy kręgosłupa. Głowa powinna znajdować się w linii prostej z kręgosłupem. Następnie napnij brzuch oraz pośladki, unieś nogi do góry od podłoża i jednocześnie trzymaj uniesione w górze ręce. Pozostań w tej pozycji przez 15 sekund.
  5. Połóż się na plecach, nogi zegnij w kolanach. Stopy ułóż na szerokości bioder. Ręce ułóż wzdłuż ciała. Napnij mocno mięśnie brzucha, tak by między odcinkiem lędźwiowym, a podłożem nie było żadnej przerwy i spokojnie przy tym oddychaj. Barki trzymaj luźno. W takiej pozycji napinaj ciągle brzuch przez 10 sekund. Po tym czasie rozluźnij mięśnie brzucha i pozostając dalej w tej samej pozycji, odpoczywaj przez kolejne 10 sekund.

Jak wcześniej wspomnieliśmy,  ćwiczenia izometryczne nie są szczególnie wymagające jeśli chodzi o trudnośc i   nakład siły które trzeba w nie włożyć.  sprawdza się nie tylko w przypadku osób leniwych ale również tych które z jakiegoś powodu nie mogą wykonywać innych ćwiczeń:  świetnie sprawdza się u osób mających problemy ze stawami lub osób otyłych,  o której zakres ruchu jest mocno ograniczony  poprzez nadmiar tkanki tłuszczowej lub uszkodzenia w obrębie stawów.  ćwiczenia izometryczne pobudzą organizm do pracy przyspiesza metabolizm i wzmacnia mięśnie.  to przygotuję organizm do dalszego wysiłku,  dzięki  dzięki czemu będzie można intensyfikować kolejne treningi.

 

jeśli z jakiegoś powodu nie bardzo chce nam się ćwiczyć,  ćwiczenia izometryczne będą idealnym rozwiązaniem.  uzyskane Dzięki nim efekty będą świetną motywację do zwiększenia aktywności ruchowej,  a co za tym idzie wprowadzenia nowych nawyków ruchowych,  a w efekcie czego, Kto, wie może pozbędziemy się naszego lenistwa i polubimy ćwiczenia fizyczne?

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ