fot. Pixabay.com

Mówi się, że dłonie są wizytówką kobiety. Niestety, nie każda może cieszyć się pięknymi i długimi paznokciami. Wiele z nas boryka się z kruchą i podatną na uszkodzenia płytką. Często problem zaczyna się juz wewnątrz.

 

Dlaczego paznokcie są słabe?

Przeczytaj też: http://www.manukazdrowie.pl/piekna-i-zdrowa-plytka-paznokci/

 

Włosy i paznokcie są na końcu listy jeśli chodzi o dostarczanie składników odżywczych. Oznacza to, że w przypadku niedoboru któregoś z nich, to tam w pierwszej kolejności będzie zauważalny ich brak. Paznokcie zaczną się łamać i rozdwajać. Oczywiście wiele kobiet zamiast zapobiegać, działa doraźnie stosując lakiery hybrydowe i żelowe. Jest to metoda skuteczna jednak chwilowa. Po zdjęciu preparatu, paznokcie będą w takim samym stanie lub wręcz jeszcze bardziej osłabione.

 

Jak temu zaradzić?

Rozwiązaniem jest przede wszystkim zdrowa i różnorodna dieta którą dodatkowo możemy wspomóc poprzez zażywanie suplementów. Warto skonsultować to z lekarzem w przypadku jakichkolwiek watpliwości. Na rynku istnieje wiele preparatów zawierających witaminy i minerały potrzebne do wzmocnienia paznokci. Jeśli problem nie leży głębiej, po kilku tygodniach będziemy mogły cieszyć się błyszczącą i mocną płytką którą dodatkowo możemy podkreślić lakierem w modnym kolorze lub pozostawić w naturalnej wersji.

 

Przeczytaj też: http://www.dlazdrowia24.pl/wspomaganie-pamieci-tabletka/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ