Dobry sklep bezglutenowy

Jak często zadawaliśmy sobie pytanie, czy warto zajrzeć do sklepu z żywnością bezglutenową. I jak znaleźć jedzenie bezglutenowe zdrowe i prawdziwe.

Sklep bezglutenowy – czyli jaki tak naprawdę?

Od wielu lat na rynku branży spożywczej mnożą się w szybkim tempie sklepy bezglutenowe. Mnogość oferty może przyprawiać o zawrót głowy. O dietę bezglutenową muszą dbać osoby z tzw. nietolerancją glutenu, czyli białka, które jest obecne w nasionach pszenicy, żyta, owsa czy jęczmienia. Wiele osób przechodzi na dietę bezglutenową jako kolejną „modną” dietę. O ile w pierwszym przypadku oferta sklepów bezglutenowych ratuje zdrowie milionów ludzi na całym święcie, tak w drugim, jest niepotrzebnym wydatkiem. Wiele marek oferuje tzw. jedzenie bezglutenowe. Ale czy one faktycznie mają wartość zdrowotną? Niestety, w wielu przypadkach nie.

Gdzie szukać wartościowej żywności bezglutenowej?

Problemem jest fakt, iż gluten występuje nie tylko w pokarmach typu chleb czy ciasta, ale w całej masie innych produktów: pasztety, parówki, jogurty, lody, itd. Symbolem żywności bezglutenowej w sklepach są produkty z przekreślonym kłosem. Takich produktów należy szukać.

Gdzie zatem znaleźć dobry sklep bezglutenowy?

Ofertę żywności bezglutenowej mają i wielkie markety, małe sklepy stacjonarne jak i internetowe.

Duże sklepy, wielobranżowe, mają zazwyczaj niższe ceny ww. produktów, ale też i niższa zwykle będzie ich jakość. Produkty bezglutenowe są bowiem jednym z elementów ich produkcji.

Najlepiej wybierać sklepy małe, nastawiony wyłącznie na produkcję żywności bezglutenowej, dają one większa pewność, co do jakości sprzedawanych produktów. Produkty te będą bardziej bezpieczne.

Bezglutenowe produkty, jak chleb, mąka, ciasteczka możemy kupić również w wielu piekarniach czy sklepach ze zdrową żywnością.

Bezglutenowe sklepy online – czy warto?

Tak, tego typu sklepy oferują naprawdę szeroki wybór żywności bezglutenowej. Produkty, z odpowiednimi certyfikatami bezpieczeństwa dla osób na diecie bezglutenowej, pochodzą od sprawdzonych producentów. Są to produkty wysokiej jakości. Możemy dodatkowo liczyć na rabaty czy stworzyć swój indywidualny plan posiłków na kilka dni.

Ważne jest, by w tego typu sklepach na produktach podany był jasny wykaz składników. By produkty były posegregowane działami, co znacznie ułatwia dokonanie zakupów. Wiele sklepów bezglutenowych daje możliwość dokonania zakupów online, a następnie ich odbiór w sklepie stacjonarnym, jeżeli takowy sieć posiada w swojej ofercie.

Poza tym taka forma sklepów bezglutenowych oszczędza nasz czas i daje możliwość dokonania wyborów zakupowych z pozycji domowego fotela.

Myśląc dobry, specjalistyczny sklep bezglutenowy należy kierować swe kroki raczej do małych lokalnych sklepów, gdzie poza bezpiecznymi produktami otrzymamy też sporą dawkę wiedzy i porad. Drugi dobry pomysł to korzystanie ze sklepów internetowych z domową dostawą i  licznymi promocjami.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułZdrowe i mocne paznokcie
Następny artykułWzrost dziecka na różnych etapach jego życia

Pasjonatka zdrowego odżywiania, tak można opisać mnie w krótkim zdaniu. Swoją pasją do zdrowej żywności zaraziłam się od siostry 7 lat temu i od tamtej pory kultywuje ją wśród swoich znajomych i czytelników na blogu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ