Mimo rosnącej świadomości społecznej odnośnie różnego typu dolegliwości związanych z nieprawidłowym funkcjonowaniem narządu wzroku, nadal wiele osób zadaje sobie pytanie – co to jest astygmatyzm i jak można go korygować. Na szczęście współczesne nowoczesne soczewki kontaktowe dla osób z astygmatyzmem dają fenomenalne efekty, jeśli chodzi o korygowanie tej wady wzroku i samo zauważenie u siebie lub swoich bliskich objawów astygmatyzmu nie wiąże się z obniżonym komfortem codziennego funkcjonowania – https://www.acuvue.pl/soczewki-kontaktowe/moist-astygmatyzm/zalety

Kluczem do znacznego polepszenia się wzroku jest bowiem zastosowanie specjalistycznych soczewek torycznych, które świetnie korygują zaburzenia widzenia związane z nieprawidłową budową rogówki oka. Podstawowym problemem, z jakim poradzić sobie muszą soczewki kontaktowe u osób z astygmatyzmem, jest przywrócenie prawidłowego kąta załamywania się światła, które wnika do oka. Dzięki zastosowaniu na powierzchni szkieł kontaktowych odpowiednich, dopasowanych indywidualnie do każdego pacjenta szlifów, możliwe jest uzyskanie prawidłowego kąta prostego, jaki powinien tworzyć się pomiędzy wiązką światła a siatkówką oka. Wykorzystywane przez wiele lat do korygowania astygmatyzmu tradycyjne szkła w okularach nie dają tak dobrych rezultatów, jak nowoczesne toryczne soczewki kontaktowe. Astygmatyzm i jego objawy ulegają znacznemu załagodzeniu, jeśli zdecydujemy się na indywidualnie dobrane pod kątem posiadanego przez nas rodzaju niezborności oka szkła kontaktowe.

Bardzo istotny jest również kwestia dodatkowego oddziaływania soczewek torycznych, które pomagają uporać się także z innymi powszechnymi objawami cechującymi astygmatyzm. Należą do nich przede wszystkim częste mrużenie oczu oraz uporczywe bóle głowy. Przy systematycznym noszeniu soczewek kontaktowych dostosowanych do potrzeb osób z astygmatyzmem znika również bardzo nieprzyjemne uczucie napięcia w okolicach gałki ocznej.  Ogromnym atutem torycznych soczewek kontaktowych jest również ich zdolność do przepuszczania większej ilości tlenu, aniżeli soczewki starszego typu. Dzięki temu oko jest znacznie lepiej dotlenione, a wszelkie nieprzyjemne objawy takie jak zaczerwienienie czy też szczypanie oczu zostaną znacznie zminimalizowane. Soczewki tego typu mogą być również bezpiecznie stosowane przez osoby zmagające się z tzw. zespołem suchego oka, który był często spotykany u osób noszących soczewki kontaktowe starszego typu. Wyjątkowa delikatność nowoczesnych soczewek torycznych jest zasługą zastosowania do ich produkcji wysokiej klasy materiału silikonowo-hydrożelowego.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ