Powiększanie ust kwasem hialuronowym

Piękne i wydatne usta są marzeniem wielu kobiet. Nie wszystkie są jednak nimi naturalnie obdarzone. Dodatkowo, wraz z wiekiem usta stają się coraz węższe i mniej wydatne. Na całe szczęście, medycyna estetyczna znalazła sposób na to, by łatwo poprawić mankamenty natury i dodać objętości wąskim ustom. Zabiegi powiększania ust nie tylko dodają urody, ale również są wykorzystywane do wyrównywania kształtu ust, na przykład po urazach lub przebytych operacjach.

Czym jest kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy to naturalna substancja występująca w skórze człowieka (więcej o tym napisano tutaj). Jej zadaniem jest głównie wiązanie wody i dbanie o prawidłowe nawodnienie skóry. Dzięki swoim właściwościom nadaje skórze elastyczność, jędrność i młody wygląd. Kwas hialuronowy znajduje bardzo szerokie zastosowanie w medycynie estetycznej – stosuje się go do poprawy konturu twarzy, wyrównywania ubytków tkanek oraz właśnie powiększania i wypełniania ust. Modelowanie ust tym sposobem jest obecnie najlepszą dostępną metodą na rynku.

Kiedy można wykonać pierwszy zabieg?

Powiększanie ust kwasem hialuronowym w Katowicach jest jednym z tych zabiegów, które można śmiało i bezpiecznie wykonywać już po 20 roku życia. Jedynym warunkiem jest skorzystanie z porady specjalisty w celu wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań, do których należy na przykład ciąża, laktacja lub aktywny wirus opryszczki.

Czas i przebieg zabiegu

Cały zabieg trwa około godziny. W tym czasie najpierw obszar ust zostaje znieczulony specjalną maścią. W zależności od progu odczuwania bólu, dla niektórych zabieg jest praktycznie bezbolesny, a dla innych bardzo niekomfortowy, mimo podania znieczulenia. Następnie, kwas hialuronowy jest podawany w odpowiednie miejsce za pomocą strzykawki z igłą. Po zabiegu najczęściej występuje opuchlizna, którą można niwelować stosując chłodne okłady. Obrzęki znikają zazwyczaj do 24 godzin po zabiegu, a efekty widoczne są po około tygodniu. Wynika to z faktu, że wstrzyknięty kwas hialuronowy musi związać wodę. Wypełnienie ust utrzymuje się około 8-12 miesięcy, po których dla podtrzymania efektu trzeba powtórzyć zabieg.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ