Kto najlepiej wykona korektę nosa -chirurg plastyczny czy laryngolog?

Operacja plastyczna nosa, czyli tzw. rhinoplastyka, to jeden z najtrudniejszych zabiegów plastycznych. Korekcja nosa ma na celu poprawę kształtu nosa i jego wyglądu. Nos jest jedna z części ciała, która w znacznym stopniu wpływa na wygląd człowieka, dlatego to dość częsty zabieg chirurgiczny.

Dlaczego tak się dzieje?

Ponieważ wiele osób nie akceptuje swojego wyglądu. Są oni przekonani, że korekcja nosa pozwoli im na poprawę wizerunku. Operacja plastyczna nosa jest zabiegiem bardzo trudnym do przeprowadzenia i niesie ze sobą wiele powikłań, dlatego jeśli decydujemy się na ten zabieg, powinniśmy szukać odpowiedniego specjalisty. Sama nazwa operacja plastyczna nosa wskazuje, że zabieg ten wykonywany jest przez chirurga plastycznego. Racja, ponieważ chirurdzy plastyczni od lat wykonują korekty nosa. Jednak z biegiem czasu również laryngolodzy podejmują się wykonania korekcji nosa w swoich prywatnych gabinetach. Mają oni możliwość zdobycia wiedzy w Europejskiej Akademii Chirurgii Plastycznej Twarzy. Tak naprawdę nie ma znaczenia czy operacja plastyczna nosa jest wykonywana przez chirurga czy laryngologa. Liczy się ich wiedza, dotycząca przeprowadzania korekty nosa.

Korekta nosa

Głównym celem korekty nosa jest uzyskanie nosa, który nie tylko będzie miał odpowiedni kształt i wygląd, ale także musi być odpowiednio drożny. Dlatego jeśli operację plastyczna nosa wykonuje chirurg musi on posiadać wiedzę z zakresu laryngologii, aby po operacji nos nadal prawidłowo pełnił swoje bardzo ważne funkcje tzn., aby nie doszło do sytuacji, w której pacjent po wykonanej korekcie nosa ma problemy z oddychaniem. Jeśli operacja plastyczna zostanie źle przeprowadzona z powodu braku wymaganej wiedzy w przypadku obu specjalistów wymagane są kolejne operacje plastyczne, które nie do końca są bezpieczne Każda operacja wiąże się z nowymi powikłaniami.

Podsumowując nie jest ważne, czy korekcję nosa wykonuje laryngolog czy chirurg ważne jest doświadczenie, wiedza i ilość wykonanych operacji plastycznych nosa. Każdy kto myśli o wykonaniu korekcji nosa musi o tym pamiętać. Dobry specjalista, do którego się udamy, jeśli stwierdzi, że nasz nos nie odbiega od przyjętych norm estetycznych oraz sprawnie funkcjonuje, będzie chciał nas odwieść od wykonania korekty nosa.

[Głosów:2    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ