Jakie suplementy diety na bezsenność i depresję można brać?

Zarówno depresja, jak i bezsenność należą do chorób, które rozwijają się przez długi czas. Na szczęście można je zwalczyć już w zarodku. Do tego potrzebna jest konsultacja medyczna oraz odpowiednie suplementy diety.

Depresja i bezsenność – zawsze idź do lekarza

Jak leczyć katar i kaszel wiemy bez wizyty u lekarza. Również poradzimy sobie bez jego pomocy z niewielką raną czy zatruciem pokarmowym. Jednak zarówno depresja, jak i bezsenność należą do takich chorób, które samemu jest niezwykle ciężko wyleczyć. Ba, w przypadku depresji nawet nie można samemu postawić odpowiedniej diagnozy, bowiem chory wypiera myśl, że jest chory. Nie robi tego oczywiście, bo tak chce, ale dlatego, że to choroba nakazuje mu myśleć, że jest zdrowy. Właśnie dlatego leczenie depresji jest niezwykle trudne. A przy jej wystąpieniu najważniejsze są pierwsze tygodnie, gdy można uniknąć podawania „ciężkich” leków psychotropowych i można poprzestać na kuracji przy użyciu m.in. suplementów diety.

Z kolei w przypadku bezsenności sprawa wygląda nieco inaczej. Trudności z zasypianiem, krótki sen czy budzenie się w nocy nie muszą oznaczać, że cierpimy na tę przypadłość. Czasami, w sytuacjach stresowych, zdarza się, że mamy przez kilka nocy problemy ze snem. Jednak wystarczy usunąć źródło stresu, by znów móc się porządnie wyspać. O bezsenności możemy mówić, gdy wyżej wymienione objawy towarzyszą nam przez okres dłuższy niż trzy tygodnie. Wtedy warto zasięgnąć porady lekarza.

Jakie suplementy diety na bezsenność można brać?

Bezsenność to jeden z objawów zmęczonego organizmu. Gdy nasze ciało jest zmęczone pod względem psychicznym, my nie możemy zasnąć. W takim wypadku pomogą suplementy diety na bezsenność. W ich skład wchodzi przede wszystkim melisa, która ma działanie uspokajające, oraz witamina B12. Zobacz pod tym linkiem niektóre z nich. Choć suplementy diety na bezsenność kupimy bez jakiejkolwiek recepty, warto przed ich użyciem skonsultować się z lekarzem. Dzięki temu lepiej dobierzemy suplement, jakiego potrzebujemy.

Suplementy diety na depresję – które można stosować?

Depresja to poważna choroba, którą najkrócej można opisać jako „brak chęci do życia”. Jednak odpowiednio wcześnie wykryta i leczona nie stanowi zagrożenia dla zdrowia i życia chorego. W pierwszej fazie stosuje się przede wszystkim suplementy diety na depresję – https://www.plantamed.pl/213-depresja. Są one nie tylko skuteczne, ale przede wszystkim bezpieczne, ponieważ to w większości naturalne witaminy i minerały. Suplementy diety na depresję nie uzależniają i nie powodują skutków ubocznych, dzięki czemu są często przepisywane osobom, u których podejrzewa się stany depresyjne.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ