Pędzle do makijażu

Metod nakładania kosmetyków na twarz jest wiele. Można to robić opuszkami palców, gąbeczkami lub specjalnymi pędzlami do makijażu. I właśnie tą ostatnią metodą zajmiemy się w dzisiejszym artykule. Podzielimy je na kategorie i w obrębie każdej z nich krótko opiszemy „specjalistyczne” pędzle. Przekonacie się, że ilość pędzli do makijażu, jakie mogą znaleźć się w Waszej kosmetyczce, jest imponująca.

Jakie pędzle do podkładu, pudru i korektora?

Pierwszym rodzajem pędzla, służącym do nakładania fluidu, jest beauty blender. Ma on formę gąbki w kształcie łezki. Należy go zamoczyć w wodzie, a następnie lekko wcierać podkład w skórę twarzy. Pędzel ze ściętą górą jest za to łatwy w czyszczeniu i dezynfekcji. Ma on średnią wielkość oraz charakterystycznie ściętą górę. Doskonale radzi sobie z podkładem w postaci płynnej. Po użyciu tego pędzla możecie dodatkowo wklepać kosmetyk palcami. Dzięki temu uda Wam się uzyskać bardziej naturalny efekt.

Kolejnym typem stworzonym do nakładania płynnych podkładów jest pędzel języczkowy. Bardzo dobrze sprawdza się także przy nakładaniu maseczek. Pędzel do pudru mineralnego ma zaokrąglony kształt oraz gęste, ale niezbyt długie włosie. Używając go, należy wykonywać koliste ruchy. Wtedy efekt będzie najbardziej naturalny. Miniaturową wersją pędzla języczkowego jest pędzel do korektora. Doskonale sprawdza się do maskowania niewielkich wyprysków, popękanych naczynek oraz cieni pod oczami. Pędzel do pudru sypkiego ma dosyć duży rozmiar. Ponadto posiada długie włosie. Dzięki temu możecie bardzo wygodnie omieść twarz pudrem, utrwalając wcześniej wykonane zabiegi kosmetyczne.

Jakie pędzle do bronzerów, różu i rozświetlaczy?

W tej kategorii na pierwszym miejscu wyróżnimy miotełkę. Jest ona bardzo przydatna w sytuacji, kiedy na twarzy jest za dużo pudru lub obsypią się cienie do powiek. Wystarczy lekko przesunąć nią miejsce, które chcemy oczyścić. Musicie pamiętać, że miotełka działa jedynie na zmatowionej twarzy.

Pędzel do różu może być ścięty z jednej lub dwóch stron. Stosując go, możecie idealnie podkreślić kości policzkowe. Ten typ jest mniejszy od pędzla do pudru sypkiego. Cechuje się także większą precyzją. Pozwala na dokładne konturowanie twarzy. Pędzel do bronzera używany jest raczej przy specjalnych okazjach. Jest on nieco większy od pędzla do różu i lekko zaokrąglony. Pozwala na rozcieranie kosmetyku i uzyskanie efektu twarzy muśniętej słońcem. Do rozświetlacza z powodzeniem można używać wspomnianej wcześniej miotełki. Jeśli chcecie, aby efekt był bardziej subtelny i ledwie widoczny, to najlepiej wybrać pędzel o długim, miękkim i bardzo sprężystym włosiu.

Jakie pędzle do ust i oczu?

Do brwi najlepiej używać pędzelka, który jest mały, płaski oraz ścięty pod skosem. Dzięki temu możecie nim rysować cienkie, krótkie kreseczki. Doskonale imitują one naturalne brwi. Pędzel do ust musi być mały, cienki i wyposażony w dosyć długie włosie. Dzięki temu dokładnie można nim obrysować kontur ust. Do powiek najlepiej stosować kilka typów pędzli. Malowanie dobrze jest zacząć dużym pędzelkiem. Nałożycie nim jasny, bazowy cień. Mniejszymi pędzelkami modelujecie oko wedle własnego gustu i upodobań. Górną powiekę można pomalować małym pędzelkiem, który posiada zaokrągloną lub lekko ściętą końcówkę. W przypadku dolnej powieki optymalny będzie mały, płaski pędzelek o krótkim włosiu.

Jak widzicie pędzle do makijażu to bardzo rozbudowana kategoria. Na pewno warto znać wszystkie typy pędzli oraz efekty, jakie można uzyskać, stosując każdy z nich.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułGąbka konjac – jak jej używać?
Następny artykułCzego naprawdę potrzebują wegetarianie?

Pasjonatka zdrowego odżywiania, tak można opisać mnie w krótkim zdaniu. Swoją pasją do zdrowej żywności zaraziłam się od siostry 7 lat temu i od tamtej pory kultywuje ją wśród swoich znajomych i czytelników na blogu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ