gąbka konjac - czym się charakteryzuję?

Gąbka konjac jest to narzędzie do oczyszczania skóry twarzy. W ostatnim czasie ten produkt stał się bardzo popularny, głównie ze względu na to, że posiada odczyn zasadowy oraz dodatkowo zawiera wiele naturalnych i cennych dla skóry składników. Mowa tutaj o białku, witaminach oraz minerałach. Takiej gąbki możemy używać solo lub w połączeniu z żelem lub emulsją do oczyszczania skóry twarzy. 

Gąbka konjac charakteryzuje się tym, że wykonana jest z japońskiej byliny, która dziko rośnie w górach. Taka gąbka jest przeznaczona do codziennego oczyszczania skóry twarzy.

Na jakiej zasadzie działa gąbka konjac?

Gąbka konjac różni się od pozostałych myjek dostępnych na rynku, swoją skutecznością i efektywnością. Swoim wyglądem może nie zachęca, ponieważ jest dość specyficzna, ma porowatą powierzchnię, za to świetnie oczyszcza skórę z zanieczyszczeń, które zebrały się na naszej twarzy przez cały dzień.

Kolejną zaletą gąbki konjac jest masaż, który wykonujemy podczas oczyszczania twarzy. Taki masaż znakomicie stymuluję przepływ krwi, dzięki temu krążenie jest poprawione, a odnowa komórek lepsza. Skóra po oczyszczeniu za pomocą gąbki konjac jest odświeżona i promienna. Poza wieloma korzyściami pielęgnacyjnymi, gąbka konjac jest dodatkowo całkowicie biodegradowalna. 

Przeczytaj też: http://www.nailsworld.pl/nadmierna-potliwosc-jak-sobie-z-nia-poradzic/

Gąbka konjac – jak jej używać?

Jeżeli chcemy przystąpić do oczyszczenia skóry twarzy, za pomocą gąbki konjac na początku powinniśmy ją zmoczyć za pomocą wody. Jeżeli używamy do demakijażu dodatkowych produktów, należy pamiętać, żeby nałożyć na nią mniejszą ilość kosmetyku, ponieważ świetnie zwiększa jego wydajność.

Demakijaż twarzy powinien być wykonywany kolistymi ruchami. Wtedy oprócz oczyszczenia, pozbędziemy się również martwego naskórka oraz poprawimy krążenie. 

Jak dbać o gąbkę?

Gąbka konjac zazwyczaj starcza na 2-3 miesiące codziennego użytkowania. W tym czasie można śmiało prać gąbkę lub nawet ją sterylizować we wrzątku. Gdy nasz egzemplarz zacznie się kruszyć, wtedy wiemy że należy go wymienić na nowy. Gąbka zawsze powinna być przechowywana w suchym miejscu. 

Rodzaje gąbki konjac

Gąbka konjac dostępna jest w sklepach w kilku wariantach. Wyrózniamy:

  • gąbkę konjac z zieloną glinką – dla cery tłustej i mieszanej,
  • gąbkę konjac z czerwoną glinką – dla cery suchej i pozbawionej blasku, 
  • gąbkę konjac z różową glinką – dla cery wrażliwej i delikatnej, 
  • gąbkę konjac z bambusowym węglem drzewnym – dla cery tłustej i trądzikowej.

Źródło: https://www.tamjestfajnie.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ