Zwykle na głowie człowieka jest ich od 100 do 150 tysięcy, niestety coraz częściej pojawiającą się dolegliwością jest ich nadmierne wypadanie, które w efekcie prowadzi do łysienia. Dotyka ono dorosłych, jak i dzieci, zarówno mężczyzn, jak i kobiety. Niezależnie od tego, na czyjej głowie się pojawi, stanowi wyzwanie medyczne i estetyczne, które wpływa negatywnie na nasze samopoczucie. Jedną z najskuteczniejszych obecnie metod jest leczenie łysienia komórkami macierzystymi.

Potencjał komórek macierzystych

Na jeden cm2 przypada 150–500 włosów ciemnych i 180–750 włosów jasnych, których jest zdecydowanie więcej ze względu na ich dużo cieńszą strukturę. Włos rośnie średnio około 1 cm miesięcznie, co w skali roku daje 12 cm. Gęstość włosów na głowie ulega dużym wahaniom i zależy od wielu czynników, na które mają wpływ styl życia, genetyka, a także ogólny stan organizmu. Włosy wypadają nam każdego dnia. Jest to normalny proces fizjologiczny, o ile ten ubytek nie przekracza 70-100 włosów dziennie. Nadmierne wypadanie włosów utrzymujące się dłużej niż kilka tygodni może doprowadzić do trwałej utraty owłosienia. Wśród najskuteczniejszych metod, pozwalających w sposób skuteczny i trwały zahamować proces wypadania włosów i pobudzić wzrost nowych, jest mezoterapia komórki macierzyste.

Komórki macierzyste wykorzystywane w trakcie zabiegu mezoteriapii dzięki swoim właściwościom doprowadzają do samoregeneracji uszkodzonych lub uśpionych cebulek włosowych. Komórki pozyskiwane są z krwi w trakcie zaawansowanego procesu technologicznego, po to by w dalszej kolejności mogły być aplikowane na miejsca wymagające leczenia. Leczenie łysienia komórkami macierzystymi pobudza komórki skóry głowy i doprowadza do wzrostu włosów. Zabieg wpływa również na odbudowę naczyń krwionośnych, odżywia i dotlenienia mieszki włosowe. Dzięki temu proces wypadania włosów zostaje zahamowany, a nowe włosy rosną szybciej i są mocniejsze. Komórki macierzyste pobudzają do produkcji włosów również cebulki uśpione, a przy odnowie komórkowej są w stanie doprowadzić do powstawania nowych cebulek włosowych.

Zabieg wskazany przy leczeniu łysienia, nadmiernego wypadania i przerzedzenia włosów

Osiągnięcia nowoczesnej medycyny wykorzystywane do leczenia łysienia i nadmiernego wypadania włosów z uwagi na dużą skuteczność zwykle są jednorazowym zabiegiem. Tak też jest w przypadku mezoteriapii komórkami macierzystymi. Mezoterapia Katowice w trakcie zabiegu wykorzystuje własne komórki osoby, której dotyka łysienie, co eliminuje występowanie powikłań i alergii. Wykorzystanie naturalnych, pochodzących z ludzkiego organizmu komórek do leczenia łysienia jest największym osiągnięciem ostatniego stulecia. Komórki wyizolowane z krwi danej osoby odpowiadają za rekonstrukcję mieszków włosowych i wytworzenie nowego włosa z tkanki, do której zostaną zaaplikowane. Mogą być podawane do konkretnego miejsca, w którym chcemy uzyskać wzrost włosów, dzięki czemu są rozwiązaniem, które sprawdzi się w leczeniu łysienia plackowatego, czy wypełnienia włosami powstałych zakoli.

Więcej o Mezoterapii na stronie: http://www.drturowski.pl/pl/zabiegi/dodatkowe-zabiegi/mezoterapia-glowy.html

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ