Jak wygląda odtrucie poalkoholowe w domu

Alkohol jest dla ludzi – każdy z pewnością przynajmniej kilka razy w życiu ostro przesadził z alkoholem w trakcie imprezy i następnego dnia czuł się po prostu fatalnie. Kac jest jednak zupełnie normalnym następstwem picia alkoholu i niektórzy sądzą, że w związku z tym nie da się z nim nic zrobić. Można po prostu powstrzymać się od picia albo pogodzić się z nieuchronnie nadchodzącym kacem. To jednak tylko częściowa prawda – można też spróbować się odtruć. Samo odtrucie alkoholowe zyskuje coraz większą popularność. Bo w końcu nikt nie lubi cierpieć z tego powodu, że dzień wcześnie po prostu bawił się zbyt dobrze. Bardzo często jest też tak, że człowiek musi zostać postawiony na nogi jak najszybciej, bo w innym wypadku może mieć problemy, czy to rodzinne, czy zawodowe – innymi słowy: nie każdy ma czas na to, by cierpieć z powodu alkoholu. A wtedy przyda się odtrucie poalkoholowe.

 1. Kac – charakterystyczne objawy
 2. Odtrucie poalkoholowe w domu
 3. Kroplówka w przypadku kaca
 4. Alkoholizm a odtrucie alkoholowe
 5. Pomoc profesjonalistów

Czym charakteryzuje się kac?

Spożycie alkoholu, zwłaszcza w nadmiernych ilościach, wiążę się z wieloma nieprzyjemnościami dla organizmu. Wypłukane zostają sole mineralne, a także wielu witamin, dochodzi też do szeregu innych nieprawidłowości -odwodnienia, zaburzeń gospodarki wodno-elektrolitowej, hipoglikemii, czy zatrucia aldehydem octowym. Wszystko to sprowadza się do zjawiska, które powszechnie określane jest mianem kaca. Z kacem ma do czynienia każdy, kto napije się dzień wcześniej alkoholu, zwłaszcza jeśli spożyje jego duże ilości. Ten nieprzyjemny stan charakteryzuje się:

 • wymiotami
 • światłowstrętem
 • bólami głowy
 • dreszczami
 • apatią
 • brakiem apetytu lub zbyt dużym apetytem
 • brakiem snu lub nadmierną sennością
 • nudnościami
 • rozdrażnieniem
 • silnym pragnieniem

Jak wygląda odtrucie poalkoholowe w domu?

Odtrucie poalkoholowe to nic innego jak podanie dożylnie osobie, która cierpi z powodu kaca tych składników, które alkohol z niego wypłukał i zniwelowaniu objawów kaca. Składa się na to podanie mu:

 • witamin
 • elektrolitów
 • antyoksydantów
 • płynów nawadniających
 • mikroelementów
 • makroelementów
 • glukozy
 • specjalnych leków relaksacyjnych, które dobierane są indywidualnie zgodnie z zapotrzebowaniem pacjenta

Ten sposób detoksykacji pozwala na pozbycie się nieprzyjemnych skutków picia alkoholu już po kilku godzinach. Przy tym pozytywnie wpływa też na samopoczucie. W rezultacie końcowym dochodzi do powrotu pełnej równowagi, tak tej psychicznej, jak i fizycznej, czyli może funkcjonować najzupełniej normalnie – pracować, czy spotykać się z innymi ludźmi bez obaw, że kac sprawi, że coś pójdzie nie tak jak powinno.

Kac – czy kroplówka może pomóc?

Kroplówkana kaca może okazać się prawdziwym wybawieniem – zwłaszcza wtedy, gdy przede wszystkim liczy się czas, bo chce się jak najszybciej wrócić do normalnego, niczym niezakłóconego funkcjonowania. Nie należy jednak nigdy i w żaden sposób eksperymentować na samym sobie i próbować samodzielnie tworzyć mieszanki, która poda się sobie dożylnie. To zadanie dla profesjonalistów – chodzi w końcu nie tylko o odtrucie poalkoholowe, ale też o względy bezpieczeństwa. Do odtrucia może dojść w warunkach domowych, ale tylko wtedy, gdy zajmie się tym ktoś wykwalifikowany.

Odtrucie poalkoholowe a alkoholizm

Odtrucie poalkoholowe to doraźna pomoc na kaca, na przykład jeśli weekendowa impreza za bardzo się przeciągnie, poniedziałek nadchodzi wielkimi krokami, a człowiek nie czuje się na siłach nawet, by myśleć o wstaniu z łóżka – odtrucie w takich warunkach pomoże stawić się na czas w pracy i nie narobić sobie problemów na tle zawodowym. Nie poradzi sobie jednak z alkoholizmem i syndromem odstawienia. Dlatego, jeśli podejrzewasz, że jesteś ofiarą właśnie tej choroby – cierpisz z powodu alkoholizmu i zaczęły ci doskwierać objawy jego odstawienia lub po prostu chcesz wyzdrowieć i żyć w trzeźwości, zgłoś się po profesjonalną pomoc na terapię odwykową – samo odtrucie poalkoholowe nic ci tutaj nie pomoże na dłuższą metę. Warto jednak zawalczyć o lepszą przyszłość.

Postaw na profesjonalną pomoc

Nie trzeba już w pokorze cierpieć z powodu kaca, warto postawić na profesjonalną pomoc w tej dziedzinie. Nie trzeba w tym celu nawet udawać się do szpitala, czy innego ośrodka. Jeśli cierpisz z powodu kaca i masz naprawdę mało czasu by doprowadzić się do porządku lub po prostu nie chcesz nadmiernie cierpieć z tego powodu, zgłoś się o pomoc do profesjonalistów. Detoks Fenix to doskonałe miejsce do tego – działa w systemie całodobowym i zawsze możesz wezwać do domu profesjonalistę, który poda ci odpowiednie preparaty. W ten sposób staniesz szybko na nogach, a przy tym w ogóle nie musisz wychodzić z domu – co w przypadku osób cierpiących z powodu dużego kaca może być rzeczą praktycznie niewykonalną. Wystarczy tylko zatelefonować i poczekać, aż odpowiedni specjalista ze starannie dobranymi preparatami przyjdzie do ciebie i przyniesie ci prawdziwą ulgę w cierpieniach. Z jego pomocą bez problemu zwalczysz kaca i będziesz mógł na nowo cieszyć się życiem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułZdrowe odżywianie w Poznaniu
Następny artykułJak wybrać odpowiednie witaminy do włosów?

Pasjonatka zdrowego odżywiania, tak można opisać mnie w krótkim zdaniu. Swoją pasją do zdrowej żywności zaraziłam się od siostry 7 lat temu i od tamtej pory kultywuje ją wśród swoich znajomych i czytelników na blogu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ