Gabinet podologiczny w Warszawie, czyli jak pozbyć się dolegliwości stóp

Czy gabinet podologiczny w Warszawie jest w stanie Ci pomóc z chorobami stóp? Oczywiście, że tak, to jego specjalność. Niezależnie czy potrzebna Ci pomoc z problemami paznokci, skórnymi, kostnymi czy bakteryjnymi. Podolodzy posiadają bowiem wiedzę z kosmetologii, ortopedii, dermatologii oraz chirurgii. Jeśli więc dolegają Ci kłopoty ze zdrowiem stóp, a dotychczasowe wizyty w gabinetach kosmetycznych lub u chirurga nie były Ci w stanie pomóc, warto udać się do specjalisty, który wykona kompleksowe badania i leczenie.

Podolog w Warszawie – czym się zajmuje?

Osoby z branży kosmetycznej chcąc jak najskuteczniej dbać o stopy swoich pacjentów, postanowiły nabyć wiedzę oraz narzędzia pozwalające im na leczenie wielu dolegliwości z nimi związanych. Tak wyodrębniła się, zyskująca coraz większą popularność podologia. Mimo tego, że ta dziedzina medycyny dopiero wkracza do Polski, jest bezpieczna oraz sprawdzona. Jednym z miejsc, w którym można uzyskać usługi specjalistów od stóp, jest gabinet podologiczny w Warszawie. W miejscu tym profesjonaliści zajmują się leczeniem wielu dolegliwości oraz problemów, z którymi zmagają się pacjenci.

Pedicure podologiczny a kosmetyczny

Podstawowym zabiegiem świadczonym przez podologa w Warszawie jest podologiczny pedicure, zwany również leczniczym lub medycznym. Cechuje się on dbałością o kondycję stopy jak pedicure pielęgnacyjny, a ponadto dokładną diagnostyką. Zabieg ten poszerzony o użycie specjalistycznych kremów, kosmetyków, urządzeń, maści oraz czasem leków pomaga w pozbyciu się takich dolegliwości jak:

  • Odciski
  • Modzele
  • Brodawki
  • Zmiany skórne

Jest on zabiegiem innym od pedicure kosmetycznego, który zajmuje się jedynie pielęgnacją skóry i paznokci, głównie za sprawą peelingów oraz aromatycznych kąpieli stóp bądź hydromasaży.

Jakie jeszcze zabiegi świadczy podolog?

Specjalista od stóp  zajmuje się również leczeniem:

  • Onycholizy (zmianą kształtu paznokcia, w tym rozwarstwieniem lub odklejeniem)
  • Hiperkeratozy (nadmiarem rogowacenia skóry)
  • Pękających pięt
  • Zielonych paznokci
  • Grzybicy
  • Suchości skóry stopy

Przy użyciu fachowych klamr oraz m.in. oczyszczeniu wałów paznokciowych, zabiegiem wykonywanym w gabinecie jest również leczenie wrastających i wkręcających się paznokci.

Kto powinien udać się do specjalisty od stóp?

Wizyta w gabinecie podologicznym w warszawie jest wskazana dla ludzi z dolegliwościami i patologiami skóry oraz paznokci stóp. Jednymi z takich osób są sportowcy, ze względu na przeciążenia mechaniczne i tworzenie się tzw. stopy biegacza. Częstymi pacjentami są również osoby starsze, którym doskwierają schorzenia stóp ze względu na ich lata wysiłku.

Wizyta w gabinecie podologicznym z reguły jest bezbolesna. Warto go jednak odwiedzić jak najszybciej po zobaczeniu pierwszych nieprawidłowości na swoich stopach.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ