zabieg parafiną - czy jest skuteczny?

Parafina znana jest ze swoich właściwości zdrowotnych, jak i pielęgnacyjnych. Jest w stanie poprawić krążenie krwi, rozluźnić mięśnie, ukoić ból stawów, wygładzić naskórek, a nawet uelastycznić skórę. Parafian jest związkiem syntetycznym, który powstał w wyniku destylacji ropy naftowej. Może być wykorzystywana wyłącznie po bardzo dokładnym oczyszczeniu.

Jakie są wskazania do zabiegu parafinowego?

Parafina dzięki swoim licznym właściwościom, ma wiele zastosowań. Najbardziej popularne z nich to:

  • przyśpieszenie gojenia ran – parafina w kontakcie ze skórą utrzymuje temperaturę na poziomie 40 stopni Celsjusza. Dzięki temu wpływa na mikrokrążenie oraz procesy metaboliczne. W ten sposób przyśpiesza proces gojenia. Poza tym pomaga wydalić z organizmu wszelkie toksyczne substancję, które powstały w procesie zapalnym;
  • pozytywny wpływ na mięśnie – ciepło ma korzystny wpływ na zmniejszenie napięcia mięśniowego, dodatkowo zapobiega przykurczom ścięgien i mięśni;
  • pozytywny wpływ na stawy – parafina ma znakomite działanie w przypadku regeneracji stawów, dlatego jest wykorzystywana podczas zabiegów fizykalnych;
  • odmładzanie skóry – parafina znakomicie odżywia skórę, a co za tym idzie zwiększa ona swoją elastyczność i jest bardziej gładka.

Przeczytaj też: http://www.pracowniapiekna.pl/ktore-ziola-sa-pomocne-w-pozbyciu-sie-nadmiaru-wody-z-organizmu/

Na czym polegają zabiegi parafinowe?

Istnieje kilka różnych zabiegów parafinowych, czym się różnią od siebie?

Okłady parafinowe – wykorzystywane są podczas leczenia danej partii ciała. Wybrane miejsca pokrywa się kilkoma warstwami ciekłej parafiny, która jest rozgrzana do 60 stopni Celsjusza. Taki ‚opatrunek’ należy owinąć folią, a następnie kocem, który utrzyma odpowiednią ciepłotę.

Zawijania parafinowe – ta metoda sprawdza się podczas leczenia stawów, wystarczy owinąć chore miejsce kilkoma warstwami gazy, która wcześniej zostana nasączona płynną, ciepłą parafiną. Dalsza część odbywa się tak jak w przypadku okładów parafinowych.

Skarpety parafinowe na stopy – jest to zabieg pielęgnacyjny, który stosuje się w przypadku bardzo przesuszonej skóry stóp. Wystarczy zanurzyć je w misce, w której jest rozgrzana parafina, najlepiej kilka razy, następnie owinąć stopy folią i nałożyć na nią skarpety frotte.

Jakie są przeciwskazania do zabiegu parafiną?

  • wczesny etap urazu,
  • ostry stan zapalny stawu,
  • rany otwarte,
  • blizny w początkowym stadium,
  • zmiany martwicze,
  • osteoporoza.

Źródło: https://www.kochamyzulawy.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ