Czym jest piaskowanie zębów? Piaskowanie zębów jest to nic innego, aniżeli zabieg higienizacyjny, polegający na usunięciu płytki nazębnej, która gromadzi się na powierzchni zębów. Stosowane jest często w połączeniu z wybielaniem zębów, jednak w pojedynkę również może delikatnie je wybielić, usuwając przebarwienia. Piaskowanie zębów niweluje również zgromadzony na zębach kamień.

Na czym polega piaskowanie zębów?

Piaskowanie zębów przeprowadza dentysta bądź higienista dentystyczny. Ów zabieg odbywa się za pomocą piaskarki stomatologicznej, która wytwarza strumień wody pod odpowiednim ciśnieniem. Woda ta zawiera w sobie drobiny czyszczące, a dokładniej wodorowęglan sodu, ale także pęcherzyki powietrza, które docierają w najtrudniej dostępne miejsca.

Jak postępować po wykonaniu piaskowania zębów?

W ciągu następnych 48 godzin, zaleca się, by nie palić papierosów, nie pić kawy oraz herbaty i innych napojów, które mogą zabarwić płytkę nazębną (na przykład czerwone wino). Dla zachowania efektu, konieczne jest również przestrzeganie zasad higieny jamy ustnej. Należy szczotkować zęby odpowiednią ilość razy, korzystając z odpowiednich technik oraz przez wystarczający czas. Ponadto ważne jest używanie nici dentystycznej, która pozwoli na pozbycie się z przestrzeni między zębami resztek jedzenia oraz bakterii, aby nie zalegały tam przez długi czas.

Komu zaleca się piaskowanie zębów?

Jest szereg różnych grup docelowych, w zależności od powodu potrzeby wykonania tego zabiegu. Są to między innymi palacze, osoby pijące herbatę kawę i inne napoje barwiące w dużych ilościach bądź takie, które są podatne na przebarwienia zębów. Jednak osoby narażone na przebarwienia to nie wszyscy. Piaskowanie zębów zaleca się bowiem również tym, którzy wykonali zabieg wybielania zębów, ale również tych, które noszą aparat bądź mają zęby, nachodzące na siebie nawzajem.

Z jaką częstotliwością powinno się wykonywać piaskowanie zębów?

Dla osób, wymienionych wyżej, piaskowanie zębów zalecane jest co kilka miesięcy. Cała reszta natomiast, powinna wykonywać ten zabieg średnio raz do roku. Nie jest więc to czynność, wykonywana z dużą częstotliwością, a może przynieść szereg korzyści – od zdrowych zębów, aż po zdrowy wygląd.

Czy piaskowanie zębów jest bolesne?

Piaskowanie zębów nie jest zabiegiem bolesnym. Jedynymi nieprzyjemnymi aspektami mogą okazać się: słony smak w ustach oraz, podczas i niedługo po zabiegu, lekki dyskomfort, spowodowany podrażnieniem dziąseł, jednak ból nie powinien wystąpić na żadnym etapie.

Jakie są przeciwwskazania?

Przeciwwskazaniami są przede wszystkim: alergia na sodę bądź którykolwiek składnik, wykorzystywany podczas zabiegu, stany zapalne dziąseł, stany zapalne jamy ustnej, wrzody na narządach układ pokarmowego, zranione lub bolesne błony śluzowe jamy ustnej.

Gdzie wykonać piaskowanie zębów?

Konieczne jest, aby wykonywał je specjalista. Dlatego warto poczytać opinie na temat gabinetu, do którego się wybieramy. Jeżeli natomiast nie mamy wybranego miejsca, warto umówić się w sprawdzonym gabinecie, jak na przykład: emdent.pl.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ