Spray na katar

Zatkany nos to problem, z którym borykał się każdy choćby kilka razy. Zapalenie zatok jest dość dolegliwością utrudniającą codzienne funkcjonowanie. Ból głowy podczas schylania, jakby zatoki miały zaraz wybuchnąć, jest nie do zniesienia, a ilość płynnej wydzieliny wpływa na oddychanie skutecznie, uniemożliwiając dostarczenie tak bardzo niezbędnego dla zdrowia snu. Spray do nosa na katar jest jednym ze specyfików, który może pomóc.

Dlaczego trzeba zaopatrzyć się w spray do nosa w czasie jesieni?

Nagła zmiana pogody w postaci obniżenia temperatury, wystąpienia silnych podmuchów wiatru i ulewnego deszczu obciąża układ odpornościowy. Większość osób zmagających się regularnie z zapaleniem zatok wie, że należy zakrywać uszy i zakładać czapkę. Pozwoli nam to chociaż w niewielkim stopniu uchronić się przez pojawieniem się tej dolegliwości. Jeśli mimo wszystko los postanowił się uwziąć i sprawić, abyśmy zachorowali, konieczne będzie zastosowanie inhalacji lub plastrów aromatycznych. Spray do nosa na katar również jest skutecznym środkiem.

Działanie produktów polecanych przy zatkanym nosie

Inhalacja nazywana jest wziewaniem. Najprościej ujmując, jest to wdychanie pary wodnej z dodatkiem olejków eterycznych, ziół lub leków. Proces ten rozrzedza zalegającą wydzielinę. Tania, domowa wersja inhalacji polega na przygotowaniu miski, wrzątku i olejku eterycznego. Wrzątkiem napełniamy miskę, dodajemy olejek eteryczny i zakładamy ręcznik czy też ściereczkę na głowę. Wdychamy nosem, a wydychamy ustami. Inhalacja jest sposobem leczenia polecaną dla astmatyków, alergików, osób dotkniętym przeziębieniem (katar) oraz zmagających się z zapaleniem zatok. Spray do nosa na katar jest jednak idealnym rozwiązaniem, jeśli pilnie potrzebujemy opuścić mieszkanie. Wystarczy psiuknąć w nos!

Plaster aromatyczny nasączony olejkiem np. z eukaliptusa jest również formą inhalacji. Wystarczy przykleić go do ubrania (piżamy) i położyć się spać. Jak widać, jest to najmniej absorbująca metoda, dlatego warto ją stosować w przypadku dzieci. Właśnie dla nich spray do nosa na katar może okazać się wybawieniem. Zadziała błyskawicznie!

Spray do nosa do zadań specjalnych

Obkurczenie naczyń krwionośnych w celu zmniejszenia obrzęku błony śluzowej nosa i wydzieliny. Nawilżenie zapobiegające wysychaniu i podrażnieniu błony śluzowej nosa to coś, czym charakteryzuje się spray do nosa na katar. Oczywiście na rynku znajdziemy różne wersje sprayów do nosa, ponieważ najnowsze odkrycia naukowe umożliwiają tworzenie nowych, bardziej zaawansowanych leków.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ