Plamy na twarzy

Przebarwienia to rodzaj zmian na skórze przybierających różne rozmiary i odcienie. Przyjąć można jednak, że mają one około kilku milimetrów i są jaśniejsze bądź ciemniejsze od naturalnego koloru skóry. Niestety w przeciwieństwie do piegów, które niektórym dodają uroku te zmiany nie są pożądane i często wyglądają nieestetycznie. Dlatego też przedstawiamy kilka metod, które sprawiają, że można się ich pozbyć.

Plamy na twarzy – domowe sposoby likwidacji

Przebarwienia dzielimy na cztery grupy. Pierwsza obejmuje uwarunkowanie genetyczne, druga zaburzenia barwnikowe, trzecia przebarwienia pozapalne, a czwarta zmiany wywołane zaburzeniami w pracy hormonów. Te ostatnie pojawiają się szczególnie u kobiet, które mają większe problemy z gospodarką hormonalną, zwłaszcza w okresie ciąży i menopauzy. Z kolei plamy na twarzy pozapalne mogą być skutkiem przebytej ospy wietrznej lub trądziku. Dużą część osób, które chcą usunąć przebarwienia są Ci, którzy zbyt mocno eksponowali skórę na słońcu. Zmiany bardzo często pojawiają się na twarzy i dlatego też wzrasta pula osób, które chcą się ich pozbyć. Mogą one rozpocząć likwidacje od domowych sposobów przy wykorzystaniu łatwo dostępnych kosmetyków czy substancji. Najczęściej mowa tu o zastosowaniu soku  cytryny czy ogórka. Mają one bowiem działanie rozjaśniające. W drogeriach dostępna jest także całkiem spora gama produktów dedykowanych walce z przebarwieniami. Będą one występowały w formie kremów, maseczek, a także peelingów. Niestety nie zawsze okażą się skuteczne. Przede wszystkim dlatego, że samodzielnie bardzo trudno jest zweryfikować skład danego produktu i ocenić jego skuteczność. Możliwe jest także powstanie dodatkowych podrażnień na skórze, zwłaszcza gdy jej typ określany jest jako wrażliwa. Dlatego też jest jeszcze jedna opcja. Mianowicie zabiegi w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych.

Plamy na twarzy – usługi profesjonalistów

Pewniejsze są na pewno zabiegi wykonywane w salonach kosmetycznych. Pracujący w nich specjaliści mają do dyspozycji najnowsze technologie. Właśnie dlatego w salonach takich jak https://salonpieknecialo.pl/zabiegi/oczyszczanie-twarzy/ można liczyć na profesjonalne doradztwo połączone z wykonaniem zabiegu, który skutkuje realnymi efektami. Na liście zabiegów usuwających plamy na twarzy i innych częściach ciała znajdują się peelingi, kawitacyjny i chemiczny, a także mikrodermabrazja. Dobre salony będą oferowały także kurację wykorzystującą urządzenia laserowe. Takie zabiegi uznawane są jednocześnie za najbardziej efektywne i kosztowne. Niestety nie w każdym salonie będą one dostępne.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ