Kosmetyki, a rodzaj cery

Skóra każdego z nas znacznie się od siebie różni. Kiedy jesteśmy dziećmi jest delikatna, różowa i nie widać na niej żadnych przebarwień czy zaskórników. U nastolatków często pojawia się trądzik, u dorosłych skóra staje się szarawa i zaczynają być widoczne zmarszczki. Pielęgnacja twarzy jest więc niezwykle skomplikowana, bo zależy od rodzaju naszej cery. Jak to zrobić? Jak prawidłowo dobrać kosmetyki do skóry, by jej nie zaszkodzić i by wyglądała pięknie i młodo przez długi czas?

Po pierwsze określić musisz rodzaj swojej cery. Możesz to zrobić tylko wtedy, gdy skóra jest dobrze oczyszczona i nie ma na niej makijażu. Oczyszczoną cerę pozostaw na 10 minut, a następnie dokładnie ją obejrzyj. U dorosłych bardzo rzadko spotykamy się z cerą normalną. Możesz więc być właścicielką cery tłustej, suchej, mieszanej, naczynkowej, odwodnionej czy dojrzałej. Każda z nich ma swoje cechy charakterystyczne. Cera sucha będzie szorstka w dotyku i bardzo cienka. Mogą być przez nią widoczne naczynka krwionośne, będzie także mało elastyczna i matowa. Cera tłusta zaś wydziela duże ilości sebum na całej twarzy. Występują na niej wągry, których niezwykle ciężko jest się pozbyć. Kiedy przejedziesz po niej palcem zostawi Ci na nim cienką powłokę tłuszczu. Cera mieszana to połączenie cery suchej i tłustej jednocześnie.

Dobór kosmetyków to drugi krok, który musisz podjąć. Pomoże Ci odpowiednio dbać o cerę i przywróci ją do stanu normalności. Musisz również zwrócić uwagę na inne czynniki, które wpływają na jej stan. Odpowiednie kosmetyki pomogą, ale jeśli jesteś cały czas narażona na stres albo silne promienie słoneczne, to w cera nie poradzi sobie sama. Będziesz tylko opóźniać efekt. Staraj się więc dodatkowo odpowiednio się odżywiać, spać wystarczająco długo i ograniczać używki, takie jak alkohol czy papierosy, które również źle wpływają na jej kondycję. Wówczas osiągniesz satysfakcjonujące rezultaty, a Twoja skóra Ci za to podziękuje. Musisz to tylko robić regularnie, tak by efekty były jak najszybciej widoczne.

Źródło: http://natvis.pl/

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ