Moc drzemiąca w zielonym jęczmieniu

To co spożywamy, ma bardzo duży wpływ na nasze zdrowie, samopoczucie i wygląd zewnętrzny. Nic dziwnego, że coraz więcej ludzi szuka pomocy w naturalnych surowcach, które bogate są w składniki odżywcze. Ciekawą opcją jest zielony jęczmień, który ma wiele korzystnych dla naszego zdrowia właściwości.

Zielony jęczmień – co to takiego?

Zielony jęczmień jest siedmiodniowym zbożem i jako suplement dostarcza nam witamin i minerałów. Można go dostać w proszku z soku z młodych pędów, w formie tabletek czy też jako kiełki, które sami możemy wyhodować w domu.

Prozdrowotne właściwości zielonego jęczmienia

Zielony jęczmień stanowi naturalne źródło witamin i składników mineralnych takich jak witaminy C i E, żelazo, beta-karoten, magnez, wapń oraz cynk. Dodatkowo zawiera też aminokwasy, a w tym lizynę, leucynę, fenyloalaninę, a także kwas asparginowy i glutaminowy. Wyróżnia się silnymi właściwościami przeciwutleniającymi oraz przeciwnowotworowymi. Jeśli chodzi o zastosowanie, to sprawdza się przy leczeniu różnego typu zmian skórnych, cukrzycy, stanów zapalnych, chorobach układu sercowo-naczyniowego. Zielony jęczmień zawiera dużo błonnika, a wiec często polecany jest dla osób chcących zrzucić nadprogramowe kilogramy. Dodatkowym plusem jest wspomaganie regeneracji komórek, oczyszczanie organizmu i dotlenienie krwi, a wiec można liczyć na poprawę wyglądu cery i lepsze samopoczucie. Zielony jęczmień zmniejsza podatność na stres, a ponadto wykorzystuje się go do leczenia niedokrwistości oraz jako produkt do płukania jamy ustnej.

Jeśli cierpimy na niedobór witamin i minerałów w organizmie, to warto uzupełnić swoją dietę o tego typu suplementy z zielonym jęczmieniem, który dodaje też energii. Można robić z niego świeże koktajle czy soki, które są bardzo dobrze przyswajalne przez organizm i stanowią szybki zastrzyk życiodajnych substancji. Dawka wcale nie musi być ogromna do uzyskania satysfakcjonujących rezultatów. Jeśli ktoś nie preferuje zielonych szejków, to można przerzucić się na dostępne na rynku tabletki. Odżywiony organizm z pewnością odwdzięczy się niejednokrotnie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułBieganie zdrowia Tobie doda
Następny artykułJak poradzić sobie z pajączkami na nogach?

Pasjonatka zdrowego odżywiania, tak można opisać mnie w krótkim zdaniu. Swoją pasją do zdrowej żywności zaraziłam się od siostry 7 lat temu i od tamtej pory kultywuje ją wśród swoich znajomych i czytelników na blogu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ