Laserowe zamykanie naczynek - charakterystyka zabiegu

Walka z rozszerzonymi naczynkami, występującymi przede wszystkim na skórze twarzy, zdecydowanie nie jest prosta. Dzięki pomocy specjalistycznych zabiegów kosmetycznych można ją jednak wygrać i zrobić to w sposób dość szybki. Zamykanie naczynek obecnie przeprowadza się przede wszystkim przy użyciu specjalnych laserów. To one działają najlepiej.

Przygotowanie do zabiegu

Przygotowania należy rozpocząć już na 2-3 tygodnie przez planowaną wizytą. W tym czasie nie powinno się korzystać z żadnych środków czy nawet ziół o działaniu fotouczulającym (rumianku bądź skrzypu polnego). Trzeba też zrezygnować z przyjmowania leków hormonalnych oraz unikać bezpośredniego kontaktu z silnymi promieniami słonecznymi. Skóra tuż przed zabiegiem nie może być opalona.

Z zabiegu zamykania naczynek najlepiej skorzystać w okresie jesienno-zimowym. W czasie tych pór roku skóra nie jest wystawiana na kontakt z silnymi promieniami słonecznymi, które mogłyby doprowadzić do powstania przebarwień czy blizn.

Przebieg zabiegu

Przed zastosowaniem wiązki laserowej lekarz ocenia stan swojego pacjenta i sprawdza ilość rozszerzonych naczynek. Ustala, jaką mocą zadziała na poszczególne partie ciała i przekazuje te informacje swojemu pacjentowi. Skóra zostaje bardzo dokładnie oczyszczona, usuwa się z niej martwy naskórek, a następnie oddziałuje się na nią falami laserowymi.

Takie zamykanie naczynek jest praktycznie bezbolesne. Rzadko kiedy pacjenci odczuwają podczas zabiegu silniejsze dolegliwości bólowe, choć nierzadko występuje niewielkie uczucie dyskomfortu. Efekty zabiegu są jednak tak dobre, że warto trochę przecierpieć. Laser skutecznie niszczy rozszerzone naczynka, wygładzając strukturę ciała i wyrównując zdecydowanie jego koloryt.

Pielęgnacja po zabiegu

Zamykając naczynka przy pomocy wiązki laserowej, trzeba liczyć się z tym, że tuż po zabiegu skóra może być wrażliwsza, delikatnie zaczerwieniona i lekko opuchnięta. Niepokojące objawy mijają jednak w ciągu zaledwie jednego dnia.

Aby podtrzymać efekty zabiegu i ich nie zaburzyć, tuż po nim trzeba odpowiednio pielęgnować całą skórę. Nie wolno stosować na niej kosmetyków zawierających sztuczne substancje, barwniki czy aromaty. Powinno się dbać o odpowiednie nawilżenie wszystkich partii oraz chronić je przed działaniem promieni słonecznych, stosując wysokie filtry. Zabieg zamykania naczynek najlepiej powtórzyć kilkukrotnie, aby osiągnąć w pełni satysfakcjonujące efekty.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Kosmetologia Esteti-Med

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ