Kawa zbożowa

Pomimo że kawa zbożowa nie zawiera  kofeiny,  przyspiesza przemianę materii i ułatwia nasze trawienie.  Dlatego kawa zbożowa polecana jest tym osobom, które są na diecie odchudzającej zgubić zbędne kilogramy lub cierpią na schorzenia żołądka.  Łagodna kawa zbożowa sprawdzi się również u osób z nadciśnieniem oraz można dawać dzieciom kobietom w ciąży i matkom karmiącym piersią.

 

 Skład kawy Zbożowej

 

Z czego wytwarzana jest kawa zbożowa?  W przeciwieństwie od tradycyjnej wytwarzana jest ona spalonej ziaren żyta pszenicy korzenia mniszka lekarskiego buraków cukrowych lub cykorii.  Kawa zbożowa to napój, który pomaga nam przyswajać wapń i znacząco poprawia przemianę materii i przyspiesza proces trawienia.  Dodatkowo kawa zbożowa zawiera cenne dla naszego organizmu białka węglowodany i jest zupełnie pozbawiona tłuszczu.  Jest też cennym źródłem składników odżywczych takich jak magnez Selen oraz polifenoli, które działają przeciwutleniające oraz dostarcza nam witaminy z grupy B.

Kawa zbożowa

 Działanie odchudzające kawy Zbożowej

 

Ze względu na swój unikalny skład i zróżnicowanie substancji odżywczych zawartych w kawie Zbożowej picie kawy sprzyja utracie zbędnych kilogramów i regulacji procesów trawienia oraz przyspieszenie metabolizmu.  Dzieje się tak, dlatego ponieważ jest pełna składników biologicznie aktywnych.  Co ciekawe kawa zbożowa także sprzyja poprawię profilu hormonalnego.  Ma On bardzo silny wpływ na funkcjonowanie naszego organizmu oraz jego skłonności do gromadzenia dodatkowych kilogramów w związku z tym znacząco wspomaga odchudzanie.

 

 Błonnik zawarty w kawie Zbożowej wspomaga odchudzanie

 

Kawa zbożowa nie zawiera w swoim składzie kwasu chlorogenowego ani nie zawiera kofeiny.  Jako bogate źródło błonnika zmniejsza uczucie łaknienia i wspomaga procesy przemiany materii.  Dlatego picie kawy Zbożowej jest polecany osobom na diecie i odchudzającym się.  Smakosze kawy Zbożowej bardzo dobrze wiedzą, że można z niej uzyskać na przykład wersję bardzo orzeźwiającą na chłodne dni podając ją z kostkami lodu.  Również, jeśli jesteśmy na diecie bezglutenowej warto rozważyć picie popularnej zbożówki.

 Pozytywne skutki picia kawy Zbożowej

 

W przeciwieństwie do zwykłej kawy kawa zbożowa reguluje gospodarkę wodną organizmu nie  odwadniając go.  Kawa zbożowa utrzymuje prawidłowy rytm bicia serca i utrzymuje prawidłowe zapotrzebowanie mózgu w tlen.  Dzięki zawartości składników biologicznie aktywnych wspomaga w usuwaniu zbędnych produktów przemiany materii oraz toksyn z organizmu.  Co więcej bierze udział w prawidłowej syntezie białek oraz wspomaga metabolizm węglowodanów.

dodatkowo magnez zawarty w kawie Zbożowej ustabilizuje działanie naszego układu nerwowego oraz usprawni pracę szarych komórek mózgowych.  to nie koniec cudownych właściwości kawy Zbożowej.  wraz z witaminą D i wapniem który jest budulcem kości i zębów pijąc kawę zbożową poprawimy nasze trawienie co zapobiega powstawaniu kamieni nerkowych.  kawę zbożową powinniśmy być pić również wtedy kiedy chcemy wyregulować funkcje tarczycy i rozszerzyć drogi oddechowe ułatwiające tym samym leczenie astmy a nawet zapalenie oskrzeli.  regularne picie kawy Zbożowej chroni nas przed toksynami i ureguluję napięcie mięśni.  jeśli zamienimy kawę zwykłą na kawę zbożową możemy pokonać przewlekłe zmęczenie i złagodzić PMS.  kawa zbożowa bardzo dobrze łagodzi również migreny.  inulina czyli błonnik rozpuszczalny zmniejszy przyswajanie złego tłuszczu i odkładanie się cholesterolu,  oraz utrudni wnikanie metali ciężkich do organizmu.

 

Kawę zbożową powinny pić również osoby na diecie odchudzającej ze względu na niską kaloryczność.  również osoby nerwowe nie po nie odczują dodatkowego pobudzenia,  kawa zbożowa nie podniesie ciśnienia osobom z nadciśnieniem,  ani nie za ogni stanów zapalnych przewodu pokarmowego,  owrzodzenia jelit,  niewydolności wątroby ani nerek.

 

Kawa zbożowa jest też przede wszystkim bardzo łagodna w smaku.  Osoby będące na diecie bezglutenowej mogą ją ze smakiem wypić z mlekiem roślinnym, np. sojowym lub kokosowym.

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ