Cudowna roślina zmniejszająca ochotę na sięganie po alkohol – kudzu. Jakie są jej właściwości i działanie, kto może po nią sięgać, jak ją stosować i czy rzeczywiście jest pomocna? Jeśli zastanawiasz się, jak walczyć z paleniem, próbowałeś już wszystkiego lub wprost przeciwnie – wolisz zacząć od naturalnych sposobów – przeczytaj artykuł.

Działanie kudzu
Kudzu ma swoje korzenie na Dalekim Wschodzie. W Chinach i Japonii stosowana jest od setek lat – sproszkowany korzeń służy do przyrządzania zdrowotnego naparu. Stosuje się go w przypadku gorączki, grypy, bólów głowy czy alergii. Kudzi poprawia samopoczucie, dodaje energii, wywołuje stan euforii – podobny do tego, jaki towarzyszy paleniu papierosów. Kudzu zawiera genisteinę i to właśnie ona odpowiedzialna jest za te niezwykłe doznania. Dla palaczy jest to znakomita wiadomość – kudzu nie powoduje skutków ubocznych takich jak papierosy, a wywołuje ten sam, korzystny stan. Badania dowiodły, że osoby stosujące kudzu tracą ochotę na sięganie po papierosy lub ta chęć jest zdecydowanie ograniczona. Z czasem szkodliwe papierosy można całkowicie wyeliminować ze swojego życia. Teraz już wiesz, jak skutecznie rzucić palenie.

Jak stosować kudzu?
Na Dalekim Wschodzie najczęściej stosuje się napar, ale Europejczycy wolą inną formę – tabletki. Tabletki zawierają ekstrakt z kudzu, zatem jego działanie jest maksymalne. Smak naparu i wszystko, co związane z parzeniem nie każdemu odpowiada, dlatego tabletki to wygodna forma. Za każdym razem gdy dopada cię chęć sięgnięcia po papierosa, spróbuj tabletek kudzu. Gdzie kupić tabletki kudzu? Są one dostępne w wielu sklepach stacjonarnych z ziołami i ekologicznymi produktami. Warto jednak wiedzieć, że ceny w tych miejscach są nawet kilkukrotnie wyższe, niż w sklepach internetowych. W sklepie internetowym zamówisz sprawdzone tabletki kudzu z dobrym terminem przydatności i zapłacisz za nie naprawdę niewiele. W porównaniu do zakupu kilku paczek papierosów tygodniowo – to naprawdę opłacalna inwestycja.

Źródło: Sklep ze zdrową żywnością online Ekoplace24.pl

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ