Jak długo można brać kreatynę

Jest to prawie pewne że niemal każdy kto rozpoczyna swoją przygodę z siłownią i aktywnością fizyczną w którymś momencie rozważa dodatkową pomoc czy suplementację ukierunkowana na pomoc w osiągnięciu wymarzonych celów  keratyna jest w tym przypadku jednym z najbardziej popularnych rozwiązań.  niestety nie każdy chętnych do jej stosowania wie jak powinien ją dawkować w sposób aby przynosiła jak najlepsze rezultaty.  dlatego dzisiaj przychodzimy do was z porządną dawką informacji które raz na zawsze rozprawia się z mitami dotyczącymi kreatyny.  Niektóre z tych przekonań powstały jeszcze w latach 70!

Jak długo można brać kreatynę

 kreatyna jest niebezpieczna

 

oczywiście jest to mit.  kreatyna jest uważana za jeden z najbezpieczniejszych i najlepiej przebadanych środków suplementujących.  Jest to organiczny związek który jest zbudowany z fragmentów białek.  keratyna występuje głównie w tkance mięśniowej,  dlatego jej dodatkowa suplementacja dodaje nam siły i pomaga rozbudować mięśnie.

 

 kreatyna jest w produktach spożywczych

 

jest to fakt i mit jednocześnie.  Oczywiście że w specjalnych produktach dla sportowców jesteśmy w stanie dostrzec z niewielką dawką kreatyny.  i jest ona najczęściej jednak dodawana do batonów i gum do żucia które kupimy w sklepie z profesjonalnymi odżywkami lub a z asortymentem sportowym.  oprócz tego możemy ją dostać w postaci proszku idealnego do rozpuszczania w koktajlach lub w tradycyjnych tabletkach.

 

 idealna porcja to 5 g

 

mit.  porcja i dawkowanie kreatyny którą powinniśmy spożywać zależy od bardzo wielu czynników.  mają wpływ na przykład nasza waga.  o 5 g to mityczna wartość popularnej już od czasów pierwszych występów Arnolda schwarzeneggera który spożywał rzekomo dwie porcje 5 g keratyny na czczo.  przy dawkowaniu kreatyny najczęściej proponowany jest aby stosować indywidualnie dobrana dawka dla każdego z ćwiczących.  1 g na każde 10 kg ciała jest więc Najczęściej stosowaną i przyjmowano wartością do suplementacji.

 

 faza nasycenia ma sens

jest to oczywiście Mit.  faza nasycenia polega na przyjmowaniu na początku większej niż sugerowane dawki suplementów w celu przystosowania do niego organizmu.  obecnie nie ma żadnych badań potwierdzających słuszność i prawdziwość takiego działania.

 

Najlepiej stosować dwie porcje

 

jest to fakt. Już wyjaśniamy dlaczego.  dla naszego organizmu najlepiej i efektywniej i jest podać dwie dawki w ciągu dnia.  ważne  jest jednak,  aby zachować różnorodność w przypadku dniu treningowego oraz dnia bez treningu.

 

Dlatego też w dniu treningowym Zaleca się stosowanie:

jednej dawki stosowanej bezpośrednio przed treningiem a drugiej dawki bezpośrednio po treningu

w przypadku dnia odpoczynku,  obie porcję preparatu należy przyjąć w okolicach śniadania,  A najlepiej w ogóle zażyć się na czczo.

 

Kreatyna Najlepiej wchłania się osobno

 

jest to mit najlepiej kreatyna i jeść wraz z białkiem magnezem lub innym zbilansowany posiłkiem ponieważ wtedy zwiększa się jej przyswajalność do organizmu.

 

kreatynę należy stosować cyklicznie co 6- 12 miesięcy

 

oczywiście jest to kolejny mit;  niestety jeden z najbardziej popularnych znanych i rozpowszechnionych mitów dotyczących stosowania kreatyny.  wyznawcy tego mitu twierdzą że najlepiej dla organizmu jeżeli zrobimy odstępy w przyjmowaniu kreatyny.  ma to na celu zwiększenie efektywności jej działania.  najnowsze badania jednak wykazały,  że organizm ludzki wcale nie przyzwyczaja się do takich substancji i dawkowania nie trzeba przerywać w żadnym trybie tym a tym bardziej całorocznym.

 

 kreatynę można brać ciągle

 

jest to fakt.  kreatyna jest jednym z tych środków które my możemy stosować w zależności od potrzeb,  aż do momentu uzyskania potrzebnych i pożądanych przez siebie efektów.

 

 

Warto w tym miejscu dodać że przyjmowanie suplementów diety Powinno zostać poprzedzone badaniami ogólnego stanu zdrowia organizmu.  wszystkie przyjmowane środki natomiast powinny zostać zakwalifikowane jako odpowiednie dla naszego stanu zdrowia lub oczekiwanie które chcemy osiągnąć w treningach  przez inną wykwalifikowaną do tego celu osobę.  co do suplementów diety możemy poradzić się trenera personalnego  lub dietetyka i specjalistę od żywienia.  te osoby z pewnością nakieruje u nas na właściwe ścieżki Jak dawkować i przyjmować suplementy diety takie jak kreatyna.

 

[Głosów:15    Średnia:2.8/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ