Chlorella

Czym właściwie jest chlorella?

 

Chlorella  jest to słodkowodna alga, która ma zadanie oczyszczać i działać dobroczynnie na nasz organizm ze względu na swoje właściwości posiada bardzo wiele przydatnych zastosowań.  Chlorella zawiera w sobie bardzo wiele wiele witamin, minerałów mających dobry wpływ Na nasz organizm oraz  jego prawidłowe funkcjonowanie a dodatkowo  zawiera dużą dawkę  energii i poprawienie wyglądu skóry. Trudno sobie wyobrazić że taka mała roślinka oferuje w sobie tyle dobroci.

 

Jakie witaminy i minerały znajdziemy w chlorelli?

 

a mianowicie znajdziemy w niej,  między innymi dużą ilość witaminy A, która jest niezbędna w procesie detoksykacji  naszego organizmu jak również pomaga w utrzymaniu zdrowej skóry,  wzroku i zębów. W rzeczywistości Chlorella może również wspomóc pracę układu trawiennego, Podnieść odporność układu immunologicznego i  znacząco przyspieszyć czas regeneracji mięśni po treningu. Ponadto  chlorella pomaga alkalizować krew, czyli wyrównać balans kwasowości w naszym organizmie.  ta mała cudowna alga pomaga neutralizować wolne rodniki, tym samym Oznacza to że odmładza nasz organizm.

Chlorella

Kiedy powinniśmy ją przyjmować?

 

 • podczas stosowania diety Mającej na celu redukcję wagi czy wegetariańskiej
 • trądzik, wysypki, stany zapalne skóry, źle gojące się rany  i inne problemy skórne
 • po zabiegu operacyjnym, napromieniowaniu,  chemioterapii
 • profilaktyka przeciwnowotworowa
 • problemy z koncentracją i pamięcią
 • w przypadku posiadania cukrzycy czy reumatyzmu

 

W jaki sposób można zażywać chlorellę?

 

Istnieją dwa główne sposoby Na spożycie chlorelli:

 • Smoothie –  niestety  zielona chlorella ma bardzo  mocno wyczuwalny, algowy smak, warto więc aby  przygotować przykładowy  nadający się do wypicia koktajl z ½ łyżeczki chlorelli, banana, wody kokosowej.To z pewnością zniweluje jej smak .
 • Tabletki doustne

 

Ciekawostki o chlorelli

 1. Ta mała roślinka Posiada największą zawartość chlorofilu ze wszystkich roślin zielonych rosnących na naszej planecie.
 2. Zażywając chlorellę należy pamiętać o wypijaniu Jak największej ilości wody ( do standardowego zapotrzebowania należy  wypijać dodatkowo około 2 szklanek dziennie).
 3. Według dietetyka Nikki Ostrower z NAO Nutrition w Nowym Jorku chlorella jest najlepszym preperatem  do leczenia kaca. Może być najskuteczniejszym sposobem na pozbycie się dolegliwości “dnia po”. Ze względu na  swoje bardzo  silne działanie detoksykacyjne, alga ta jest pełna chlorofilu, znanego z bardzo dobrych właściwości oczyszczających wątrobę.  to przyczynia się do usuwania toksyn z organizmu. Oczywiście to nie jedyne jej zalety, chlorella zawiera również białko, witaminy i minerały, przeciwutleniacze oraz aminokwasy. Jej bogaty skład sprawia, że warto ją przyjmować przy różnych dolegliwościach nie tylko  mocno zakrapianych libacjach alkoholowych. Aby działanie  chlorelli  jako lekarstwo na kaca było najsilniejsze, zaleca się jej spożycie  na minimum dwie godziny przed  planowaną konsumpcją pierwszych napoi alkoholowych.

 

Czym jest CGF?

CGF jest Unikalną substancją złożoną i wyjątkową, znajdującą się tylko  i wyłącznie w Chlorelli. Składa się z kwasów nukleinowych, witamin, aminokwasów, cukrów, kompleksu protein oraz enzymów.

 

Co to znaczy?

ta substancja jest niezwykle Przyjazna dla naszej flory jelitowej. Kiedy brakuje  w naszym przewodzie pokarmowym bakterii acidofilnych np. na skutek antybiotykoterapii ich miejsce zajmują patogenne grzyby.  Chlorella zapobiega ich rozwojowi

Pielęgnujmy więc naszą dietę bogatą w prebiotyki a unikajmy cukru i białej mąki.

 

warto wtedy sięgać po naturalne suplementy Takie jak chlorella. Nie możemy się wprost nachwalić jakie cudowne właściwości posiada ta mała roślinka. Stosowanie naturalnych suplementów diety najważniejsze jest jednak systematyczność i  pilnowanie przyjmowania stałej określonej dawki.  Co prawda ciężko będzie chlorella zrobić sobie krzywdę,  Niemniej jednak wszystko w nadmiarze może nam zaszkodzić.  jeśli w organizmie znajdzie się za dużo pierwiastków witamin i mikroelementów,  może prowadzić to do powstania zaburzeń.Dlatego najważniejszym kryterium w stosowaniu każdego suplementu diety,  nawet tego najbardziej naturalnego,  jest umiar i racjonalne dawkowanie.

 

[Głosów:2    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ