Dlaczego nie możesz schudnąć

Dieta kojarzy się większości osobom z czymś nieprzyjemnym, opartym na liczeniu kalorii, wiecznym uczuciu głodu i licznymi wyrzeczeniami. Kto nie próbował już schudnąć parę kilogramów, ale skończyło się na szybkim powrocie do poprzednich nawyków? Jeśli nie możesz schudnąć, to może głównym winowajcą są nieświadomie popełniane błędy, które wystarczy skorygować. Jak zatem sobie pomóc?

Problem z zrzuceniem wagi

Ciągłe chudnięcie i tycie na przemian, nie jest dobre dla kondycji, ani ciała, ani też psychiki. Dochodzi do tego również najczęściej rozregulowana przemiana materii, co znacznie utrudnia osiągnięcie upragnionej masy ciała, a czasem nawet staje się przyczyną tycia. Efekt jo-jo to skutek źle dobranej diety, a więc dobrze rozplanowana kuracja odchudzająca jest w stanie zakończyć się sukcesem.

Należy zacząć od sprecyzowania swoich celów i przygotowanie się na to, że chudnięcie jest długotrwałym procesem, a więc nie ma co liczyć na zrzucenie kilku kilogramów w miesiąc bez uszczerbku na zdrowiu. Zmienić należy przede wszystkim nawyki żywieniowe i przygotować plan odchudzania, do czego będą potrzebne informacje na temat tego, co będziemy jeść i kiedy będziemy uprawniać aktywność fizyczną. Należy zadbać o regularne posiłki, które będą zawierały jak największą ilość naturalnego pożywienia bogatego w składniki odżywcze, a nie puste kalorie. Z diety najlepiej wyrzucić słodycze, rafinowany cukier i oleje, słodkie napoje i przeróżne niezdrowe używki. Pamiętać trzeba o tym, że odchudzanie nie jest głodówką, a więc nie można rezygnować z najważniejszego posiłku, jakim jest śniadanie.

Uwolnij organizm toksyn

Bardzo ważne jest odpowiednie nawodnienie organizmu, aby wspomóc procesy oczyszczające go ze złogów. Dopuszczenie do zatrzymania wody w organizmie sprzyja powstawaniu obrzęków i cellulitu. Dodatkową zaletą systematycznego popijania wody jest zmniejszenie apetytu między posiłkami, a więc nie narażamy się na spożycie nadprogramowym kalorii. Aby wspomóc procesy detoksykacyjne, można zastosować zioła, które wspomagają krążenie krwi, redukują opuchnięcia i dodają energii do dalszego działania i trwania w swoim postanowieniu.
Nic nie jest w stanie zastąpić regularnej aktywności fizycznej, która poprawia przemianę materii, wpływa na przyśpieszenie spalania kalorii, poprawia kondycję skóry i zapobiega powstawaniu nieestetycznych rozstępów.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ