Dlaczego kwas hialuronowy jest obecny w kosmetykach?

0
1315

Analizując składy kosmetyków przeznaczonych dla kobiet od 25 roku życia można zauważyć, że w większości znajduje się kwas hialuronowy. Oczywiście jego stężenia w tych produktach będą się od siebie różniły, na co wpływa wiele czynników. Sprawdzamy, dlaczego kwas hialuronowy jest tak popularna substancją stosowaną w kosmetyce.

Kwas hialuronowy – zalety stosowania

Kwas hialuronowy jest niewątpliwie jednym z najlepszych zawodników wystawianych do walki z procesami starzenia. Dzięki swoim właściwościom takim jak łączenie włókien kolagenowych i wiązaniu cząsteczek wody sprawia, że skóra staje się napięta, jędrna, odpowiednio nawilżona, a także dobrze odżywiona. Jako ciekawostkę można wspomnieć fakt, iż jeden gram kwasu hialuronowego wystarcza do związania około sześciu litrów wody. To pokazuje jak spektakularne są jego możliwości. Kwas hialuronowy pomaga także osobom cierpiącym na zwyrodnienia stawów. Sprawdza się także przy walce z suchością oka jak i różnymi stanami zapalnymi. Jednak najbardziej rozpoznawalny jest z działań typowo kosmetycznych. Do nich należy jeszcze zmniejszanie zmarszczek, powiększanie ust jak i biustu.

Kwas hialuronowy – prawidłowe stosowanie

Opisywany kwas hialuronowy jest składnikiem wielu kremów mających na celu pomoc w walce z niedoskonałościami, czy też pojawiającymi się oznakami starzenia. Jednak w takich kosmetykach jest go stosunkowo mało, co oznacza, że efekty nie będą spektakularne. Inaczej sprawa wygląda przy aplikacji podskórnej, gdzie kosmetyczka np. z https://wspanialecialo.pl/ wstrzykuje kwas bezpośrednio pod skórę. Ostrzykiwane są oczywiście wybrane fragmenty, które wymagają pomocy przy powrocie do dawnej formy. Taki zabieg ma działanie natychmiastowe, a skutki uboczne pojawiają się bardzo rzadko. Uważać jedynie należy na ilość podanej substancji, ponieważ łatwo z nią przesadzić. Wówczas skóra przestaje wyglądać naturalnie. Zaburzona zostaje także mimika twarzy. Co ciekawe od jakiegoś czasu stosuje się również tabletki z kwasem hialuronowym. Efekty kuracji są naprawdę obiecujące, jednak ona sama trwa dość długo.

Przeciwwskazania do zastosowania kwasu hialuronowego

Mimo iż kwas hialuronowy ma tyle pozytywnych efektów to może się on okazać również substancją niebezpieczną. Dzieje się tak w przypadku zastosowania go u określonych osób. Do nich należą kobiety będące w ciąży lub te karmiące piersią. Kwasu nie wolno podawać również osobom chorym na cukrzycę, posiadającym trądzik, czy opryszczkę, a także cierpiącym na choroby układu odpornościowego. Unikać go muszą również alergicy. Z zasady nie podaje się go również w trakcie przeziębienia, czy grypy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ