Dieta Dąbrowskiej: zasady i efekty

Obecnie świat zalewany jest przez coraz to nowe diety i sposoby odchudzania które mają za zadanie nas odmłodzić,  odchudzić,  oczyścić nasze organizm z toksyn  a nawet je uleczyć.

dieta kapuściana montignaca,  dieta paleo,  wszystkiego na Prześcigają się w swoich skuteczności i popularności  jaką zapewniają efekty jej stosowania.  coraz częściej jednak w gronie tych najbardziej znanych diet widzi się tak zwane diety oczyszczające.  do jednej z nich należy dieta Dąbrowskiej.  nosi ona nazwę od nazwiska jej pomysłodawczyni,  czyli Ewy Dąbrowskiej,  która przez lata była adiunktem na Akademii Medycznej w Gdańsku.

 

dzisiaj weźmiemy więc dieta Ewy Dąbrowskiej na tapetę  i specjalnie dla was Postaramy się przeanalizować wszystkie obowiązujące w niej zasady i określić czy zanotowane dotychczas efekty stosowania tej diety  są warte zachodu.

Dieta Dąbrowskiej: zasady i efekty

 

 zasady diety Dąbrowskiej

 

tak jak każda obowiązująca dieta również i ta ma swoje zasady.  podstawowa kwestia w tego typu diecie jest fakt,  że Składa się ona z dwóch etapów.  zadaniem każdego z etapów jest oczyszczanie organizmu z toksyn,  a co za tym idzie oczywiście utrata zbędnych kilogramów.  wszystko to co osiągniemy za pomocą tak zwanej medycznej gotówki,  na etapie pierwszym,  którą stosujemy przez określony krótki czas,  oraz utrzymamy te  efekty przy pomocy etapu drugiego czyli specjalnej długofalowej diecie.

 

Etap I

Stosowany Powinien być maksymalnie przez okres 60 dni.  jest to okres tak zwanej głodówki medycznej, opierający się na  dostarczaniu do organizmu  tylko 600kcal dziennie.

W okresie trwania etapu I  do jedzenia dozwolone są tylko warzywa niskoskrobiowe ( np. cebula, por, ogórki, marchew) i niskocukrowe  owoce ( np.jabłka, cytryny).

Dodatkowo:

  • spożywane warzywa i owoce powinny być poddawane jak najmniejszej obróbce – dlatego Najbardziej też zaleca się spożywanie produktów  na surowo. Do  picia dozwolone są   świeżo wyciskane soki warzywne i owocowe
  • szczególnie polecane są warzywa i owoce zielone : pokrzywa, brokuł etc. (Jednak z pominięciem warzyw strączkowych)
  • zalecana jest woda i herbatki ziołowe  które oczyszczają nasz organizm
  • nie zaleca się  picia kawy, alkoholu,  spożywania cukru i żywności przetworzonej

 

Etap II

Czyli Przechodzimy do etapu zbilansowanej i racjonalnej diety. Na tym etapie do wszystkich warzyw ( w tym  wprowadzamy warzywa strączkowe) dodaje się  produkty pełnoziarniste i zboża, orzechy i  niskotłuszczowe produkty mleczne.

 

Efekty                        

Celem  zastosowania opisywanej diety,  jest przede wszystkim  dogłębne oczyszczenie i odtrucie swojego organizmu  z zalegających w nim toksyn. To dzięki temu  szybciej, lepiej  i skuteczniej będą się wchłaniały wszystkie  dostarczone do organizmu witaminy, enzymy czy minerały.  Zostało naukowo udowodnione, że dzięki jej stosowaniu można ustabilizować ciśnienie tętnicze, poprawić poziom cholesterolu, oraz co oczywiste, Bardzo pomaga zredukować wagę.

 

Brzmi nieźle, prawda?

 

Prawda, ale  jak to zwykle w przypadku diet bywa nie wszystko jest tak kolorowe jakby się mogło wydawać. Dieta  Dąbrowski, jak to w przypadku głodówek  medycznych bywa, nie jest dla każdego.  zdecydowanie nie powinny korzystać z niej kobiety w ciąży, dzieci, osoby z cukrzycą typu 1.  omijać ją szerokim łukiem powinno również osoby z nadczynnością tarczycy, niewydolnością serca lub nerek, oraz chorą.  Odżywianie tego typu takie osoby powinny zdecydowanie pomijać.   oczywiście to w przypadku każdej diety bywa – najważniejsze jest  zdrowe, racjonalne podejście  do odchudzania,  pełna opieka lekarza,  które wykonał błędnie badania.  na końcu oczywiście zostawiamy naszą sumienność  oraz wewnętrzną motywację. Żadna  jednak dieta nie dostarczy nam upragnionych rezultatów, jeśli nie będziemy się do niej stosować zgodnie z potrzebami naszego organizmu. Dlatego zanim zdecydujesz się na Dietę Dąbrowskiej udaj się do specjalisty w celu zweryfikowania stanu swojego zdrowia. Odchudzanie powinno być nie tylko skuteczne ale przede wszystkim zdrowia i przeprowadzone w kontrolowanych warunkach.

 

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ