Depresja – gdzie można znaleźć pomoc

Depresja to choroba, której nie pokonamy w pojedynkę. Bez specjalistycznej pomocy nie mamy szans na powrót do normalnego życia. Gdzie zatem należałoby szukać pomocy? Jednym z takich miejsc jest chociażby poradnia psychiatryczna.

Depresja – jakie są jej objawy?

Choroba ta należy do grupy zaburzeń, których objawy są skupione wokół nieprawidłowej regulacji nastroju. Osoby cierpiące na depresje odczuwają przez długi czas smutek, są nerwowe i nie czerpią radości z życia. Te długotrwałe obniżenie nastroju nie może być mylone ze smutkiem, który jest naturalnym stanem emocjonalnym. Nie przeszkadza on przecież w odczuwaniu radości czy podejmowaniu działań. Depresja natomiast wpływa na każdy aspekt naszego życia. Podłoże tej choroby jest zróżnicowane. Może być bowiem efektem przyjmowania leków, zaburzeń hormonalnych, czy czynników zewnętrznych. Możemy do nich zaliczyć chociażby rozwód, zwolnienie z pracy czy bankructwo. Szacuje się, że na świecie na depresję choruje nawet kilka procent populacji.

Depresja – kto oferuje pomoc?

Depresja dotyka nie tylko chorego, ale i jego rodzinę. Osoba zmagająca się z tego rodzaju zaburzeniami nie jest w stanie normalnie funkcjonować i wykonywać powierzonych jej ról życiowych. Dlatego depresja wymaga pomocy specjalisty. Im szybciej uda się namówić chorego na wizytę, tym lepiej. Profesjonalną pomoc w leczeniu depresji otrzymamy chociażby w poradniach psychiatrycznych. Jedna z nich jest dostępna pod tym linkiem http://psychiatrzy.pl/. Bardzo ważne jest pierwsze spotkanie ze specjalistą. Lekarz psychiatra przeprowadza wówczas wywiad, w trakcie którego stara się odnaleźć wszystkie przyczyny aktualnego stanu psychicznego pacjenta. W postawieniu diagnozy mogą mu pomóc inni specjaliści, tacy jak internista czy neurolog. Od trafności diagnoz zależy bowiem skuteczność leczenia depresji. Dlatego właśnie pomoc specjalisty jest tak istotna. Wizyta w takiej poradni nie jest też powodem do wstydu. Pomoc w leczeniu depresji niczym nie różni się przecież od pomocy oferowanej przez dermatologów czy ortopedów. Każdy specjalista chce pomóc nam wrócić do pełni sił.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ