Zabiegi u dentysty

Leczenie zębów nie jest najprzyjemniejsze, ale zdecydowanie należy do konieczności. W celu zachowania zdrowia i cieszenia się pięknym uśmiechem należy odwiedzać gabinet stomatologiczny Bielany. Poza typowymi kontrolami, które powinny odbywać się co pół roku (w niektórych przypadkach mogą być częstsze, a w niektórych rzadsze), warto poddawać się podstawowym zabiegom higienizacji jamy ustnej. Wśród nich jest na przykład zdejmowanie kamienia nazębnego.

Zmineralizowana płytka nazębna narasta wraz z upływem czasu powodując obsuwanie się dziąseł. Ponadto jest nieprzyjemną i może powodować choroby przyzębia. Nie bez znaczenia jest usuwanie jej przed zabiegami operacyjnymi i onkologicznymi. Praktycznie w większości przypadków nie ma przeciwwskazań do zabiegu. Wyjątkiem jest białaczka. Wtedy należy skonsultować się z lekarzem prowadzącym. Poza zabiegami zdejmowania kamienia nazębnego oraz piaskowania, dentysta Bielany podczas przeglądu może zaproponować wybielanie zębów. Jest to coraz bardziej popularny zabieg, szczególnie wśród młodych ludzi, którzy rozumieją jak istotny jest piękny uśmiech. Działanie aktywniejszymi środkami wybielającymi na tkanki zęba powoduje, że te stają się jaśniejsze nawet o kilka odcieni. Trzeba jednak zachować zdrowy rozsądek i najpierw wyleczyć zęby z próchnicy.

Stomatolog Bielany podczas szczegółowego badania jamy ustnej powinien zauważyć większość ubytków i poinformować o nich pacjenta. Poza próchnicą pacjent może zmagać się z ubytkami przy szyjkach zębów, które dają silne bóle związane z jedzeniem zimnych rzeczy. Nadwrażliwość może zlikwidować odpowiednio założony kompozyt lub lakier w przypadku nieco mniejszego ubytku. Oczywiście o leczeniu decyduje specjalista, który ma doświadczenie i wiedzę. Czasami próchnica jest zaawansowana i niszczy sklepienie komory zęba. Niestety powoduje to destrukcję miazgi wobec czego lekarz musi zdecydować o leczeniu endodontycznym. Na pewno jest to o wiele trudniejsze leczenie, a także droższe. W zależności od użytego sprzętu, czasu i materiałów ceny wahają się nawet do kilkuset złotych za jeden kanał.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułObjawy zwyrodnienia stawu biodrowego
Następny artykułFazy choroby alkoholowej

Pasjonatka zdrowego odżywiania, tak można opisać mnie w krótkim zdaniu. Swoją pasją do zdrowej żywności zaraziłam się od siostry 7 lat temu i od tamtej pory kultywuje ją wśród swoich znajomych i czytelników na blogu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ