Twoje pękające pięty wyleczy Podolog w Bydgoszczy

Gabinet podologiczny w Bydgoszczy codziennie pomaga pacjentom z problemem pękających pięt. Problem ten często powraca, szczególnie w okresie letnim, gdy chodzimy w odkrytym obuwiu. Pęknięcia mogą być nie tylko nieestetyczne wizualnie, w zaawansowanym stadium pojawia się także ból i zakażenia. Wizyta u kosmetyczki jak i domowe sposoby są najczęściej nieskutecznie. Po pomoc lepiej udać się do specjalisty podologa, który zajmuje się wyłącznie leczeniem chorób stóp.

Jakie są przyczyny pękania pięt?

Nadmierne rogowacenie i pękanie pięt w Bydgoszczy może powstać wskutek noszenia zbyt ciasnego obuwia lub złej diety. Problem często dotyka osoby w okresie menopauzy, osoby z nadwagą oraz cukrzyków. Zaburzenie pracy układu krwionośnego wpływa na obniżenie aktywności gruczołów potowych i łojowych. Fizjologia warstw skóry jest zachwiana, nie otrzymują one odpowiedniej ilości lipidów i płynów. Powstaje wtedy twardy nadmiar naskórka w okolicach największego obciążenia stopy.

Podolog czy kosmetyczka?

Zdecydowanie najmądrzejszym wyborem w sytuacji pękających pięt jest udanie się do podologa. W przeciwieństwie do kosmetyczki pracuje on na suchej skórze, dzięki temu nie ma ryzyka usunięcia zbyt dużej ilości naskórka. Do zabiegów używane są wyłącznie specjalistyczne narzędzia sterylizowane w autoklawie, przez co są to zabiegi w standardach medycznych. Podolog także dokładnie zbada nasze stopy i sprawdzi, czy nie posiadamy innych dolegliwości, które są opisane na https://bydgoszcz-podolog.pl/.

Odpowiednia opieka stóp zapobiegnie pękaniu skóry

Gabinet podologiczny to miejsce, w którym do problemu z pękającymi piętami Bydgoszcz podchodzi się w sposób absolutnie profesjonalny. Zabiegi są przeprowadzane w bezpiecznych, sterylnych warunkach. Po usunięciu problemu podolog założy specjalny opatrunek leczniczy, zleci także indywidualną terapię domową.

Zdrowe stopy podstawą zdrowego organizmu

Stopy to jeden z najważniejszych elementów układu ruchu. Zaburzenia związane z ich zdrowiem mogą mieć wpływ na naszą prawidłową postawę. Ignorowanie chorób stóp sprawia, że ich leczenie wymaga dłuższego leczenia. Warto więc zaufać odpowiedniemu specjaliście i wybrać się do podologa, choćby na wizytę kontrolną.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ