Skuteczna filtracja wody i smaczna kawa

Woda jest nie tylko konieczna do życia, ale dzięki niej możemy się również cieszyć wieloma smakami. Woda jest niezbędna np. do zaparzenia jednego z ulubionych napojów – niezastąpionej dla wielu z nas kawy. W dużym stopniu to właśnie od jakości wody zależą walory smakowe przyrządzanych na jej bazie napojów. Skład chemiczny wody nie pozostaje również bez wpływu na aromat napojów i potraw. Jeśli inwestujemy w dobrej jakości ekspres do kawy, nie zapominajmy jednocześnie o tym, by zadbać o jak najlepsze parametry wody.

Filtrowanie ma znaczenie

Nowoczesny ekspres do kawy, z wieloma funkcjami, dający różne możliwości w zakresie tworzenia najciekawszych kawowych kompozycji smakowych nie wystarczy, żeby móc się cieszyć kawą najwyższej jakości.

Musimy zadbać nie tylko o kawę ulubionego gatunku i dodatki smakowe, ale również o wodę. Jak to zrobić? Za pomocą efektywnego procesu filtracji. Dzięki nowoczesnym i skutecznym filtrom, możemy cieszyć się najlepszą wodą – bez tzw. kamienia, czyli osadzających się cząstek różnych minerałów, w tym przede wszystkim wapnia.

Dostępne obecnie na rynku filtry oryginalne i uniwersalne zapewniają najwyższą jakość filtrowania. W ofercie profesjonalnego sklepu ze sprzętem filtrującym – Aquamelior.pl – znajdziemy m.in. filtry do ekspresów tak popularnych marek jak: Filter Logic, Dafi, DeLonghi, Saeco czy Krups. To zarówno filtry węglowe do wody, jak i siatki filtrujące, które są montowane wewnątrz uchwytu. 

Wszystkie filtry oferowane przez Aquamelior posiadają niezbędne atesty. 

Wyjątkowe modele filtrów

Każdy filtr do ekspresu, który posiada wymagany prawem certyfikat, wykonuje swoje zadania: efektywnie filtruje wodę, jednak niektóre modele są w tej pracy ponadstandardowo skuteczne.

Taki jest np. cieszący się coraz większą popularnością – tani i niezwykle ergonomiczny – filtr marki Jura. Wystarczy powiedzieć, że jeden filtr tego typu potrafi przefiltrować więcej niż 300 litrów wody, co jest wynikiem robiącym spore wrażenie.

Nie jest to jedyny atut filtrów Jura – uwagę zwracają również inne jego właściwości, kondycjonujące wodę, która dzięki zastosowaniu tego rodzaju filtru wykazuje mniejszy udział wapnia, odpowiadającego za twardość wody (co powoduje m.in. osadzanie się kamienia w ekspresie). Filtry Jura skutecznie niwelują metale ciężkie, które mogą się jeszcze znajdować w wodzie płynącej w naszych kranach.

Dla walorów smakowych wody znaczenie ma także chlor, który pozostaje w wodzie wodociągowej po procesach uzdatniania. Filtry do kawy mają za zadanie pozbyć się nieprzyjemnego zapachu chloru i wydajny filtr marki Jura również z tym zadaniem radzi sobie doskonale.

W Aquamelior możemy nabyć najpopularniejsze filtry do ekspresów, ale również wiele modeli, które nie są dostępne w sklepach stacjonarnych. Są to m.in. filtry do ekspresów przelewowych – sprzedawane pojedynczo i w kompletach. Oprócz wyżej wymienionych, są to m.in. również filtry Whirlpool i wiele filtrów uniwersalnych.

Filtry do ekspresów przelewowych cieszą się dużym zainteresowaniem m.in. ze względu na to, że można ich używać wielokrotnie.

Oferta akcesoriów do ekspresów w sklepie Aquamelior jest kompleksowa – oprócz filtrów, znajdziemy tu m.in. profesjonalne, ekologiczne odkamieniacze czy szklanki, idealne do podawania różnych rodzajów czarnego naparu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ