Probiotyki w płynie

0
1432

Probiotyczne leczenie bakteryjnego zapalenia pochwy polega na zastosowaniu lub spożyciu gatunków bakterii znajdujących się w zdrowej pochwie w celu wyleczenia infekcji bakteryjnej powodującej bakteryjne zapalenie pochwy. Leczenie to opiera się na obserwacji, że 70% zdrowych kobiet ma grupę bakterii z rodzaju Lactobacillus, które dominują w populacji organizmów w pochwie. Obecnie sukces takiego leczenia jest mieszany, ponieważ stosowanie probiotyków do przywracania zdrowych populacji Lactobacillus nie zostało ustandaryzowane. Często stosuje się standardowe leczenie antybiotykami w tym samym czasie, gdy testowane są probiotyki. Ponadto niektóre grupy kobiet reagują na leczenie na podstawie pochodzenia etnicznego, wieku, liczby partnerów seksualnych, ciąży i czynników chorobotwórczych powodujących bakteryjne zapalenie pochwy. Probiotyk na odporność cieszy się w dzisiejszych czasach sporą popularnością.

Niektóre probiotyki są sugerowane jako możliwe leczenie różnych postaci zapalenia żołądka i jelit. Probiotyki są powszechnie podawane matkom karmiącym piersią i ich małym dzieciom w celu zapobiegania egzemie, ale nie ma dobrych dowodów na to, że są one skuteczne w tym celu. Produkty LAB mogą pomóc w leczeniu ostrej biegunki i prawdopodobnie wpływać na infekcje rotawirusem u dzieci i biegunkę podróżną u dorosłych. Probiotyki są badane pod kątem ich potencjalnego wpływu na chorobę zapalną jelit. Niektóre dowody przemawiają za ich stosowaniem w połączeniu ze standardowymi lekami w leczeniu wrzodziejącego zapalenia jelita grubego i żaden dowód nie wykazuje ich skuteczności w leczeniu choroby Leśniowskiego-Crohna. Suplementy probiotyczne dla sportowców są łatwo dostępne – co z całą pewnością jest ogromną zaletą.

Napoje probiotyczne i probiotyki w płynie są dostępne w atrakcyjnej cenie, więc każdy może sobie pozwolić na taki zakup. Probiotyki są badane pod kątem ich potencjalnego wpływu na zespół jelita drażliwego, chociaż pozostaje niepewność, który rodzaj probiotyku działa najlepiej, a także wielkość potencjalnego efektu.

Więcej: https://living-food.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ