Pedicure – zadbaj o swoje stopy!

Pedicure to jeden z zabiegów, które wręcz obowiązkowo powinno się wykonywać w trosce o swój estetyczny wygląd. Co więcej czynność ta wpływa bardzo pozytywnie na codzienne funkcjonowanie. Dlaczego? O tym i o innych aspektach pedicure poniżej.

Pedicure – na czym polega ten zabieg?

Zabieg pedicure można wykonać w większości gabinetów kosmetycznych. Składa się on z kilku etapów, a pierwszym z nich jest zmiękczenie skóry stóp. Następnie specjalista zajmuje się usuwaniem zrogowaceń, martwego naskórka, a także wszelkiego rodzaju pęcherze. W następnym kroku powinno się dokładnie nawilżyć skórę, by proces regeneracji miał szanse powodzenia. Dzięki temu skóra stanie się także dużo gładsza. W kolejnym kroku rozpoczyna się pielęgnacja płytki paznokcia. Za pomocą szklanego, bądź mineralnego pilnika należy zamknąć łuskę na płytce. Ta czynność daje efekt wygładzenia. Następnie kosmetyczka odsuwa i najczęściej od razu usuwa narastające na płytkę skórki. Ta czynność jest niezwykle ważna, ponieważ wyglądają one bardzo nieestetyczne. Co więcej utrudniają aplikację lakieru, która jest ostatnim krokiem pedicure, Prędzej należy jeszcze spiłować paznokieć na pożądaną długość, a także nadać mu wybrany kształt. No i na samym końcu malowanie. W okresach jesienno – zimowych najczęściej panie decydują się na kolor bezbarwny lakieru bądź odżywki. Z kolei czas letni, gdzie stopy bardzo często są odkryte na paznokciach zaczynają rządzić kolorowe barwy. Co ciekawe mowa tutaj nie tylko o nakładaniu zwykłego lakieru. Panie mogą zdecydować się także na ten hybrydowy, bądź np. japoński. Wszystko zależy od własnych upodobań i od tego na jaki zabieg pozwala aktualny stan płytki paznokcia.

Pedicure – w domu, czy i kosmetyczki?

Pedicure wielu osobom wydaje się banalnym do wykonania zabiegiem i właśnie dlatego stawiają na jego domową wersję. Niestety okazuje się, że tylko w profesjonalnych gabinetach można osiągnąć w pełni zadowalający efekt. Wszystko przez to, że osoba stojąca z zewnątrz ma zdecydowanie większe pole manewru przy pielęgnacji niż właścicielka stóp. Dodatkowo dysponuje ona zazwyczaj lepszej klasy przyrządami i kosmetykami, które mają zapewnić regenerację skory. Co więcej samodzielna pielęgnacja może narazić na infekcje grzybicze lub wirusowe, których przyczyną mogą kazać się powstałe chociażby przy usuwaniu skórek skaleczenia. Właśnie dlatego zdecydowanie bardziej poleca się wykonywanie tego zabiegu w gabinetach takich jak https://www.nowacka.com.pl/nasze-zabiegi/dlonie-i-stopy/pielegnacja-stop gdzie to profesjonaliści zajmują się przebiegiem zabiegu. Oni także dbają o to, by wszystkie używane przyrządy były odpowiednio czyszczone i zachowywały całkowitą sterylność.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ