Pampersy dla dorosłych na receptę

Nietrzymanie moczu to problem, który dotyczy i pań, i panów. Nieprawdą jest, że dolegliwość dotyka jedynie osoby w podeszłym wieku, bowiem często pojawia się już u trzydziestolatków. Wówczas przydadzą się pampersy dla dorosłych na receptę, które umożliwią codzienne funkcjonowanie.

Nietrzymanie moczu, czyli mimowolne, niekontrolowane opróżnianie pęcherza (częściowe bądź całkowite), to problem dotyczący milionów ludzi na całym świecie. Dużo częściej dotyka osoby starsze, głównie kobiety, jednak zdarza się, że pojawia się także u młodszych osób. Utrudnia normalne funkcjonowanie. Wiele osób bardzo wstydzi się mokrej bielizny oraz nieprzyjemnego zapachu moczu. Na szczęście istnieje wiele ćwiczeń i zabiegów, które przywracają szansę na powrót do zdrowia. Ratunkiem są specjalne podkłady czy pieluchy. Produkty te jednak są dość drogie, zwłaszcza że używa się ich sporo. Dlatego warto zainteresować się, jak otrzymać pampersy dla dorosłych na receptę.

Dlaczego warto?

Eksperci na całym świecie są zaniepokojeni faktem, że wiele osób ukrywa problem nietrzymania moczu. A szacuje się, że już co druga kobieta, która ma ponad 60 lat, cierpi na tę dolegliwość. Okazuje się, że wielu chorych uważa to za temat tabu i nie informuje o tym swojego lekarza ani bliskich. Niektórzy, bojąc się krępujących sytuacji, rezygnują z życia towarzyskiego, ograniczają kontakty i wychodzenie z domu. To z kolei bardzo źle wpływa na ich kondycję psychiczną, może powodować nawet stany depresyjne. Dlatego sięgnięcie po pampersy dla dorosłych na receptę może zapewnić nie tylko uczucie suchości, ale i normalne życie.

Pampersy dla dorosłych – co to takiego?

Pampersy dla dorosłych nazywane są także pieluchami dla dorosłych bądź pieluchomajtkami. Produkty te przypominają pampersy dla dzieci, są jednak większe. Mogą być bardziej bądź mniej chłonne, w zależności od tego, czy mamy do czynienia z całkowitym, czy częściowym nietrzymaniem moczu. Kupując je, należy zmierzyć obwód bioder, by dobrać odpowiedni rozmiar – od XS do XL. Zbyt małe mogą bowiem przepuszczać mocz, a więc nie spełniać należycie swojej funkcji, z kolei duże mogą się zsuwać i być niewygodne.

Jak otrzymać refundację?

Chcąc otrzymać pampersy dla dorosłych na receptę, trzeba zgłosić się do swojego lekarza prowadzącego (może to być internista, ginekolog, urolog, geriatra, onkolog, chirurg, fleczer czy neurolog), który musi mieć podpisaną umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia. Specjalista wystawia zlecenie – tzw. część A – na comiesięczne środki pomocnicze. Później dokument musi zostać potwierdzony w oddziale NFZ (można to zrobić osobiście w placówce oddziału, pocztą lub przez pełnomocnika). NFZ wystawia „część B” zlecenia, które jest ważne przez rok.

Dzięki temu dokumentowi można później kupować pampersy dla dorosłych na receptę w sklepie medycznym albo aptece – ważne jest, by punkt miał podpisaną umowę z NFZ. Podczas zakupu należy pokazać przyznaną kartę zaopatrzenia comiesięcznego oraz zlecenie. Wówczas można będzie nabyć produkty chłonne w dużo niższej cenie.

[Głosów:4    Średnia:3.3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ