Hipnoterapeuta

W dzisiejszych czasach problemy psychiczne stały się na tyle powszechne, że niektóre z nich uznano za choroby cywilizacyjne. Nic dziwnego – każdy z nas zmaga się na co dzień z dużym stresem. Bóle psychosomatyczne, depresja, bezsenność i inne zaburzenia mogą skutecznie utrudniać funkcjonowanie. A co dopiero mówić o samorozwoju! Na szczęście nie jesteś z tym wszystkim sam. W Polsce i na świecie działa wielu specjalistów zajmujących się szeroko rozumianym zdrowiem psychicznym. Do którego z nich się udać?

Hipnoterapeuta, psychoterapeuta czy trener motywacyjny – do kogo zwrócić się po pomoc?

W zależności od problemu, wiele osób korzysta z porad różnych ekspertów. W naszym społeczeństwie utarło się, że w przypadku chorób psychicznych najlepszym wyjściem jest wizyta u psychoterapeuty. Terapia zazwyczaj trwa kilka lat i przynosi efekty, tylko jeśli pacjent wkłada w nią taki sam wysiłek, jak terapeuta. Jest rekomendowaną formą pomocy w przypadku poważnych zaburzeń psychicznych. Z kolei wizyta u trenera motywacyjnego to powszechne rozwiązanie dla osób dążących do samodoskonalenia. Ale istnieje metoda, która sprawdza się dobrze zarówno w przypadku bardziej zaawansowanych, jak i mniej zaawansowanych problemów. Jest to terapia przy pomocy hipnozy.

Hipnoterapeuta – jakie techniki stosuje?

Hipnoterapeuta to osoba zajmująca się leczeniem pacjentów przy pomocy hipnozy. Dlaczego hipnoza działa? Ponieważ podczas transu hipnotycznego mózg jest bardziej podatny na techniki terapeutyczne, mające na celu przywrócenie dobrego samopoczucia. W trakcie trwania hipnozy regresyjnej pacjent cofa się do wydarzeń z przeszłości, by przeżyć je na nowo. Towarzyszy mu hipnoterapeuta, pomagający przejść przez traumatyczne wspomnienia.

Dzięki pomocy hipnoterapeuty pacjent może wyzbyć się traum, stanów lękowych, zaburzeń snu, obsesji oraz innych stanów chorobowych utrudniających życie. Trzeba tylko wybrać specjalistę odznaczającego się nienaganną znajomością funkcjonowania ludzkiej psychiki. Hipnoterapeuci tacy jak https://maksymkomar.com/ znają się na rzeczy i wiedzą, jak wyleczyć podopiecznego z jego zaburzeń. Taka profesjonalna pomoc podnosi komfort życia oraz uczy prawidłowego reagowania na zewnętrzne bodźce. To właśnie dzięki niej pacjent może zmienić swoje życie na zawsze.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ