Wszędobylskie toksyny otaczają nas praktycznie ze wszystkich stron, więc nie ma sposobu, aby całkowicie się od nich uwolnić. Są w pokarmie, powietrzu, wodzie, a nawet już w ziemi czy w naszym pokoju. Mają one to do siebie, że kumulują się w naszym organizmie, prowadząc do jego osłabienia i powstawania chorób. Problemy z trawieniem, gorszy wygląd i samopoczucie – to m.in. skutki toksyn. Aby wspomóc swój organizm w walce o zachowanie optymalnego zdrowia, warto sięgnąć po naturalne preparaty i zioła, które mają właściwości oczyszczające.
Zioła wspomagające detoksykację organizmu
Zioła nie tylko przyśpieszają oczyszczanie organizmu z toksyn, ale również działają moczopędnie, pobudzają pracę nerek, przyśpieszają przemianę materii oraz optymalizują funkcjonowanie wątroby. Popularna pokrzywa jest świetna, jeśli chodzi o oczyszczanie organizmu ze złogów, a ponadto pozwala usunąć również kwas moczowy. Wpływa na stan włosów, skóry i paznokci oraz pobudza przemianę materii. Z kolei mniszek lekarski działa moczopędnie i wspomaga pracę wątroby, a także ułatwia usuwanie zbędnych produktów przemiany materii. Bardzo popularny stał się ostatnio ostropest plamisty, który zasłynął ze swoich korzystnych właściwości wspomagających regenerację wątroby oraz woreczka żółciowego. Stosowanie tej rośliny jest zalecane szczególnie przy problemach ze strony układu pokarmowego, ponieważ optymalizuje procesy trawienne.
Zielona armia na ratunek
Jeśli chodzi o detoks organizmu, zwłaszcza mający na celu pozbycie się metali ciężkich, to nie można zapomnieć o chlorelli. Jest to alga morska, która zawiera bogactwo chlorofilu wspomagającego odtruwanie. Odpowiada za wzmacnianie odporności oraz opóźnianie procesu starzenia. Bliską krewną jest spirulina, która działa odkwaszająco na organizm i wspomaga wątrobę. Jako alga usuwa z organizmu toksyny i odtruwa go z pozostałości leków czy produktów przemiany materii. Z kolei młody jęczmień jest źródłem antyoksydantów, enzymów, witamin i chlorofilu, czyli niezbędnych substancji, których potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania nasz organizm. Przyśpiesza on trawienie i usuwanie nietrawionych resztek pokarmowych, a ponadto wpływa na funkcjonowanie wątroby.